Колумбійські вчені випробували інноваційний "спрей проти Covid-19" на тхорах

Колумбійські вчені випробували інноваційний "спрей проти Covid-19" на тхорах
Читать на русском

Відзначається, що препарат містить додаткові амінокислоти, які необхідні для створення природного щита від вірусу

Вчені Колумбійського та Корнелльського університету розробили назальний спрей проти Covid-19. Назальний спрей виступає в ролі блокатора всередині організму, завдяки якому вірус зникає з організму. Про це повідомляє APnews з посиланням на результати дослідження.

Геном Covid-19 потрапляє в організм людини та починає розмножуватися, атакуючи здорові клітини. Щоб створити природний щит необхідні додаткові амінокислоти, які присутні в препараті.

До складу продукту входить ліпопротеїн - білок, який деактивує вірус. Дослідження все ще знаходиться на початковій стадії, але вже дало перші результати. Група вчених використовувала в якості піддослідних - тхорів.

Ці тваринки найбільш сприйнятливі до людських респіраторних захворювань.

Заражених тварин розділили на 2 групи: 1 - давали ліпопротеїновий спрей, а 2 - плацебо. Результати, опубліковані на сайті bioRxiv, показали приголомшливі результати. Нова вакцина повністю зупинила вірусну інфекцію Covid-19 у першої групи тварин.

Ліпопротеїн не вимагає особливого зберігання, його можна транспортувати у вигляді сухого порошку і зберігати при кімнатній температурі. Передбачається, що препарат при попаданні на слизову в носі та легені буде діяти протягом 24 годин.

Вченим потрібно провести ще ряд досліджень, щоб переконатися в його безпеці для людей. Очікується, що для країн з обмеженим медичним доступом цей спрей стане ідеальним варіантом, щоб зупинити поширення вірусу.

Як раніше повідомляв APnews, глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейесус вважає, що вакцина від COVID-19 не зможе поодинці знищити пандемію коронавірусу

Новини партнерів

Уряд зобов'язали попереджати про посилення карантину не пізніше, ніж за 7 днів
В Одесі трамвай зійшов з рейок і зніс паркан: фото, відео