Колишню співробітницю Держінститута біотехнологій підозрюють в крадіжці небезпечного штаму вірусу - Офіс генпрокурора

Колишню співробітницю Держінститута біотехнологій підозрюють в крадіжці небезпечного штаму вірусу - Офіс генпрокурора
Читать на русском

Викрадені зразки підозрювана зберігала вдома в холодильнику.

Прокурори підозрюють колишню співробітницю Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів України в крадіжці небезпечних штамів вірусу пташиного грипу. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу Офісу генерального прокурора.

Слідство вважає, що жінка, яка обіймала посаду завідувачки сектором, винесла з інституту флакони зі штамом вірусу особливо небезпечної хвороби - ньюкаслської хвороби птиці. Викрадені зразки підозрювана зберігала вдома в холодильнику з метою подальшого продажу.

Відзначається, що колишня співробітниця інституту відповідала за підтримку виробничих і контрольних штамів вірусів, які зберігаються в Національному центрі штамів мікроорганізмів України. Викрадені зразки можуть швидко поширюватися у значних масштабах незалежно від державних кордонів.

Зараз жінці повідомили про підозру за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем. Жінці загрожує до п'яти років тюремного ув'язнення.

Раніше APnews повідомляв, що військові Китаю модифікували легені мишей для дослідження вірусів. Причому сталося це за місяці до пандемії COVID-19.

Новини партнерів

З 11 червня розпочнеться підготовка до заповнення Північного потоку-2 газом
До кінця року з'явиться українська вакцина, готова до клінічних випробувань, - Інститут біохімії