Колишній завод "Більшовик" у Києві "пішов з молотка" за 1429017000 гривень

Колишній завод "Більшовик" у Києві "пішов з молотка" за 1429017000 гривень
Читать на русском

Стартова ціна об'єкта становила 1,38 млрд гривень.

Фонд державного майна України (ФДМ) провів аукціон із продажу АТ "Перший київський машинобудівний завод" (ПКМЗ, колишній завод "Більшовик"). Його переможцем стала компанія "Дженерал комерс", яка купила завод за 1429017000 гривень.

Стартова ціна об'єкта становила 1389017000 гривень. Пише APnews.

"Ми з партнерами стали переможцями аукціону з приватизації "Першого київського машинобудівного заводу". Для нас це велика честь та відповідальність. Ми вже довели, що вміємо успішно реалізовувати проекти та інтегрувати вже існуючі об'єкти з новою актуальною функцією у сучасне життя міста. Приклад – реставрація історичних корпусів київського заводу "Арсенал", – коментують результати аукціону нові власники.

Зазначимо, за завод також боролися компанії "Інвест новації" та ІДК "Каскад", яку пов'язують із екс-депутатом Віталієм Хомутинником.

"Дух більшовизму залишився у минулому. Київ замість покинутої території отримає проекти комплексного розвитку, а державний бюджет — погашення боргів та мільярдні надходження від приватизації", - заявив голова Фонду держмайна Дмитро Сенніченко.

За його словами, отримані гроші з продажу об'єкта підуть до бюджету країни. Водночас інвестор зобов'язаний погасити зарплати (приблизно 100 млн грн.) та інші борги у розмірі 400 млн грн.

Також новий власник має право перенести виробничі потужності заводу на його філію у Жашкові (Черкаська область), а також має інвестувати 57 млн ​​грн протягом трьох років у ремонт та модернізацію промислового майданчика заводу у Жашкові.

Що відомо про завод "Більшовик"

АТ "Перший київський машинобудівний завод" було засновано наприкінці 1881 року швейцарцем Яковом Гретером та інженером Філіпом Мозером.

Це було одне з найбільших підприємств Східної Європи щодо створення великого обладнання для переробки гуми, пластмас та їх відходів.

Нині основний вид діяльності "Більшовика" – здавання приміщень у найм. 80% майна заводу – в аварійному стані, із 20 цехів використовують лише три, де виробляють великогабаритне обладнання, машини та виробничі лінії для гумопереробної, вугільної, хімічної, сільськогосподарської галузей.

Раніше APnews повідомляв, державна інспекція архітектури та містобудування видала дозвіл на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові.

Новини партнерів

БЕБ через суд можуть зобов'язати скасувати один із перших же указів
Кіберполіція затримала розробника фейкового додатку "Дія" – ним виявився 21-річний хлопець