Коли Україна зможе "зняти маски" і як це відбувається у сусідніх країнах

Коли Україна зможе "зняти маски" і як це відбувається у сусідніх країнах
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews з’ясувала, які країни "зняли маски" і коли Україна зможе до них долучитися.

Кілька європейських країн-сусідів вже послабили карантинні обмеження і, зокрема, скасували обов’язковий масковий режим. Україна ж цього робити поки що не збирається, хоча санкції за відсутність маски на обличчі у громадських місцях суттєво знизилися.

Редакція APnews з’ясувала, які країни "зняли маски" і коли Україна зможе до них долучитися.

Польща

Відтак, уряд Польщі скасував масковий режим ще 25 травня через зниження показників розповсюдження COVID-19. При цьому, правило щодо дотримання соціальної дистанції між людьми у два метри збереглося.

Разом з тим у Польщі більше не контролюється число відвідувачів у магазинах, а служба в церкві дозволяється за умови відстані двох метрів між людьми.

Також уряд країни дозволив проведення масових зібрань, в тому числі концертів просто неба.

Варто зазначити, що масковий режим у Польщі було введено 16 квітня.

Чехія

У Чехії також з 25 травня послабили карантин і скасували ряд обмежень, введених через пандемію коронавірусу, серед яких і обов’язкове носіння масок.

При цьому, маски залишаються обов’язковими для використання у магазинах і громадському транспорті.

Також чехи мають дотримуватися маскового режиму під час масових заходів на відкритому повітрі.

Німеччина

В той час як Польща і Чехія частково скасовують масковий режим, влада Німеччини вирішила продовжити обов’язкове носіння захисних масок у громадських місцях, зокрема у транспорті та в магазинах.

В якості одного з обґрунтувань відповідного рішення було вказано, що у жителів країни не повинно виникати оманливого враження, ніби пандемія вже минула.

Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель виступила категорично проти пропонованого скасування носіння захисних масок у громадських місцях.

Саме таким чином, федеральний уряд виступив проти ініціативи окремих земель, зокрема Мекленбургу-Передньої Померанії та Нижньої Саксонії, пом'якшити або ж скасувати обов'язкове носіння захисних масок у роздрібній торгівлі.

Болгарія

Міністерство охорони здоров’я Болгарії 22 червня повторно зобов’язало громадян носити маски під час перебування у закритих приміщеннях на тлі нехтування правил щодо боротьби з пандемією коронавірусу.

За словами профільного міністра Кирила Ананьєва, посилення заходів було необхідним, адже громадяни продовжують ігнорувати встановлені карантинні обмеження.

Коли Україна зможе "зняти маску"?

Голова національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін в коментарі APnews заявив, що скасування маскового режиму можливе лише тоді, коли коронавірус стане сезонною хворобою.

"Це все залежить від того, коли у нас стабілізується і коли сам вірус Sars-Cov2 перейде з пандемічної ролі в сезонну. Це трапиться тільки тоді, коли у нас виробиться колективний імунітет.

Останні, на жаль, дані свідчать про те, що імунітет виробляється не більше, ніж 2-3 місяці, а це ускладнює ситуацію. Це ще раз доводить, що вірус до кінця не вивчений і зараз робити припущення до кінця практично неможливо.

З приводу використання масок, то це потрібно відносити не тільки до COVID-19, а й до тих людей, які мають простудні захворювання. Таке поняття як масковий режим не повинен впроваджуватися тільки на період карантину", - наголосив він.

При цьому Александрін наполягає, що масковий режим має стати нормою, особливо для людей, які мають простудні захворювання. За його словами, носіння маски має бути свідомим рішенням кожного з українців.

"Масковий режим повинен бути впроваджений на постійній основі, коли людина має будь-які простудні захворювання, кашель або чхання. Якщо ця людина заходить в замкнуте приміщення, де знаходяться інші люди, він в обов'язковому порядку завжди повинен носити маску. Це не тільки до Коронавіруси відноситься, це і світова практика, яка існує вже багато-багато десятків років, тому нам просто потрібно міняти свою психологію, міняти своє ставлення.

Органи влади повинні змінювати свою комунікаційну кампанію, правильно доносити людям інформацію, не плутати їх, не залякувати, а саме пояснювати, в яких ситуаціях, при якій симптоматиці необхідно одягати маску.

Людей зараз не зобов'язують ходити в масках на вулиці. Це велика дурість була спочатку", - наголосив Андрій Александрін.

Читайте також:
Бубонна чума - що це таке та чи варто боятися нової "напасті" з Монголії й Китаю

Новини партнерів

У Києві бунтують шахтарі і цілодобово в дві зміни стукають касками під ОП
Результати жеребкування 1/4 Ліги Європи: став відомий потенційний суперник "Шахтаря"