Коли приймається бюджет, в якому немає грошей - "договорняків" не уникнути - економіст

Коли приймається бюджет, в якому немає грошей - "договорняків" не уникнути - економіст
Ексклюзив
Читать на русском

За прогнозами економіста Володимира Дебоя, "бюджетної ночі", скоріш за все, не буде - питання вирішать в період між 24 і 31 грудня

Традиційної "бюджетної ночі" цього року, швидше за все, не буде. Причиною цього є небажання партії влади показати свій "черговий провал". Але не обходиться і без "договорняків" в процесі прийняття бюджету.

Таку думку в коментарі APnews висловив економіст Володимир Дебой.

Він зазначив, що "бюджетна ніч" стала б черговим провалом монобільшості, яким зараз і так все важче приймати рішення. Особливо це стосується рішень, які мають корисливий підтекст.

"Кожен депутат-мажоритарник має свої інтереси, кожна команда (і всередині неї кожна людина) має свої інтереси. Це просто питання політичних торгів і політичної волі, в тому числі і Президента", - пояснив експерт.

І додав, що так звані "договорняки" завжди відбуваються, коли в бюджеті немає грошей, а тих, що є, не вистачає грошей навіть на найнеобхідніше.

"Договорняки" відбуваються ще й тоді, коли присутнє переслідування власних інтересів, які стоять вище інших. А це нинішня Рада підтвердила вже не раз", - зазначив економіст.

І підсумував, що, за його прогнозами, питання бюджету вирішать в період між 24 і 31 грудня. За його словами, бюджет на 2021 рік можуть прийняти і раніше, якщо буде оголошено загальний локдаун.

"Через локдаун стане питання про можливість зібрань і проведення сесій депутатами всіх рівнів. Приймається ж бюджет не тільки країни, а й усі міські, обласні та районні бюджети - для того, щоб нормально увійти в наступний бюджетний рік", - пояснив економіст.

Читайте також:

Новини партнерів

На Львівщині снігоприбиральна машина розчавила чоловіка, який лежав на дорозі
В Tinder запустили цинічну рекламу Бабиного Яру, де масово розстрілювали євреїв, ромів та військовополонених