Коли потрібно прибрати ялинку після Нового року 2022 - важливі прикмети, традиції та поради

Коли потрібно прибрати ялинку після Нового року 2022 - важливі прикмети, традиції та поради
Читать на русском

Одні кажуть, що ялинку слід прибрати до Водохреща. Інші - що вона повинна стояти до китайського Нового року. А треті - що ялинка сама "підкаже", коли її прибирати

Зміст:

Після новорічних свят настає ледь не найприємніший період - прибирання. І ось, коли вже доїли всі салати і навіть перемили весь посуд, виникає питання: а коли ж слід викидати ялинку? Відповідей на нього кілька. Більшість з них відштовхуються від традицій і прикмет.

Банальна відповідь: коли захочете. Є ті, хто не поспішає з цією справою через особливу святкову атмосферу або ж через відсутність вільного часу. І ми вас розуміємо :) Не дарма ж вже кілька років як придуманий жарт про "слабаків", які викидають ялинки в березні.

І тим не менше, якщо ви вже задалися цим питанням - редакція APnews з радістю знайшла на нього відповідь.

Коли слід прибрати ялинку - прикмети та традиції

Традиція №1. Ялинку слід прибрати до Водохреще. За давніми традиціями наших предків вважалося, що "очистити" будинок від будь-якого натяку на новорічні свята слід до Водохреща, 19 січня. Орієнтуючись на церковний календар, люди вже до середини січня прибирали ялинку, наводили порядок в домі, позбавлялися від зайвого сміття і ховали до наступного року новорічну символіку.

Традиція №2. Ялинку не слід прибирати до 13 лютого. Цієї традиції дотримуються зазвичай ті, хто святкує Новий рік за фен-шуєм і стежать за китайським календарем. Саме 13 лютого настає китайський Новий рік, а куди ж без ялинки? Правда, якщо ви віддали перевагу живому дереву, то воно навряд чи буде стояти до цього часу. В такому випадку його можна замінити високою гарною квіткою, і зі стелі спустити на неї декоративні прикраси. Вважається, що це допомагає залучити позитивну енергію в будинок, гроші, здоров'я і любов.

Традиція №3. Ялинка сама "підкаже", коли її прибирати. Деякі ж вважають, що ялинка "сама підкаже", коли її варто прибрати. Згідно прикметам, деревце здатне вбирати енергетику будинку і гостей, які приходять. Виходячи з цього, воно здатне подавати господарям дому "сигнали". А факт того, що у когось ялинка в'яне вже через тиждень, а у когось може стояти всі три - тільки підігріває це повір'я.

Одні кажуть, що прибирати ялинку варто тоді, коли вона починає темніти, кінчики гілок стають насичено коричневого кольору або ж починає розсихатися стовбур.

Є ще одна прикмета і стосується вона падаючих іграшок. Вважається, що ввібравши багато негативної енергетики, ялина починає "скидати" з себе новорічні декорації. Особливо це стосується тих випадків, коли іграшки починають падати при відсутності людей (і тварин) в кімнаті. Особливо забобонні люди вважають це дуже тривожним знаком.

Коли потрібно прибрати ялинку після Нового року 2022 - важливі прикмети, традиції та поради

Що кажуть медики

Незалежно від того, жива ялина стоїть чи штучна, медики не рекомендують довго тримати такого роду "пилозбірник" вдома. На думку лікарів, а саме - педіатрів, ялинка не повинна стояти більше трьох тижнів. Особливо це стосується приміщень, де живуть маленькі діти або алергіки.

Справа в тому, що в ялинці можуть розвинутися пилові кліщі або грибок. Педіатри відзначають, що банальний пил, що зібрався на ялинці, може викликати алергічні реакції у вигляді нежиті, свербіння в очах і носоглотці, чхання. Тому за рекомендаціями лікарів, ялинку слід прибрати з дому через 7-10 днів після свята.

Коли потрібно прибрати ялинку після Нового року 2022 - важливі прикмети, традиції та поради

Як прибрати ялинку - поради

Зі штучною ялиною в цьому питанні проблем бути не повинно. Інша справа - жива. При розборі живої (і вже, часто, частково сухої ялинки) часто опадає хвоя, можна вколотися голками. Тому перед початком процесу радять застелити підлогу газетами або тканиною, щоб голки з ялинки опадали на неї, і можна було б легко їх потім утилізувати.

Знімати з ялинки прикраси краще в "зворотному" порядку: спочатку іграшки, а після - гірлянду. А "роздягнену" ялину після цього обмотати харчовою плівкою, поліетиленом або покривалом і винести з дому.

Як утилізувати ялинку

Якщо раніше всі звикли виносити ялинку просто до контейнерів зі сміттям, які стоять в кожному дворі, то вже сьогодні (і кілька років вже як) в великих українських містах відкривається все більше пунктів прийому ялинок.

Здавши ялинку туди, ви даруєте їй "друге життя". Справа в тому, що зібрані дерева потім перероблять на тріску через спеціальний механізм і використовують для мульчування (захисту ґрунту від пересихання і перегріву) лунок вічнозелених рослин. Також старі дерева можуть в подальшому використовуватися як тирса для опалення або підстилки для тварин (наприклад, в зоопарках). Нерідко їх використовують і як корм.

Так, здати ялинку в пункт прийому - більш трудомісткий процес, ніж просто викинути її в смітник. Доведеться навіть загуглити адреси, підлаштуватися під їх графік роботи і доставити її туди. Але тим не менш, така "еко-традиція" все ж кращий варіант на сьогоднішній день.

Коли потрібно прибрати ялинку після Нового року 2022 - важливі прикмети, традиції та поради

Новини партнерів

Ми отримали гарантії від Байдена, що безпека України не обговорюватиметься без її участі - Єрмак
Спостереження Тельців, інтуїція Раків та зміни Стрільців: гороскоп на 12 січня для кожного знаку зодіаку