Коли епідемія коронавірусу в Україні піде на спад

Коли епідемія коронавірусу в Україні піде на спад
Ексклюзив
Читать на русском

В Україні може не бути такого рівня смертності серед людей похилого віку, як в Італії

До літа в Україні очікується спад епідемії коронавірусу, проте захворювання почне поширюватися в лікарнях.

Про це в авторському проекті журналіста Василя Апасова "ПЕРШИЙ ПІДКАСТ" на YouTube каналі APASOV заявив глава ГО "Інфекційний контроль", керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.

"У нас захворіє велика кількість медичних працівників і, на жаль, буде велика летальність серед медичних працівників", - сказав він.

Своєю чергою, кардіохірург, директор Інституту серця Борис Тодуров вважає, що точної інформації не знає ніхто, однак спалах коронавірусу може піти на спад через кілька місяців. За його словами все залежить від того, наскільки жорстким буде карантин, і від сприйнятливості українців.

"Ми не знаємо, як наша популяція буде хворіти. Ми знаємо, як хворіли в Китаї, ми знаємо, як хворіють в Італії, але це трошки інша генетика, інші кліматичні умови", - підкреслив він.
На уточнююче питання про те, що в Україні може не бути такою смертності, Тодуров відповів, що поки ніхто не знає.

"У нас дуже багато соціальних людей, у нас багато людей, які не мають доброго імунітету, у нас багато людей, які недоїдають, які м'ясо не бачать місяцями", - вказав він.

Водночас кардіохірург вважає, що в Україні може не бути такого рівня смертності серед людей похилого віку, як в Італії, оскільки в Україні вік населення на 20 років менше.

"З іншого боку в Україні вік населення на 20 років менше, ніж в Італії, у нас може не бути такої кількості померлих людей похилого віку, тому що у нас просто немає такої кількості літніх людей за 80 років, як в Італії. Тому ми поки можемо будувати якусь математичну модель, я дуже сподіваюся, що не буде італійського сценарію, але в деяких регіонах він, напевно, все-таки трапиться", - припустив Тодуров.

Як повідомляв APNews раніше, глава ГО "Інфекційний контроль", керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін заявив, що людина, яка заразилась коронавірусом, може бути небезпечним для інших ще до прояву симптомів, коли вірус знаходиться в інкубаційному періоді.

Новини партнерів

Зеленський роз’яснив, як влада вирішує проблеми, озвучені медиками
Інфекціоніст Александрін пояснив, коли людина з коронавірусом найбільш небезпечна для оточуючих