Колапс праці. Чому після карантину "заробітчани" масово кинуться в ЄС і їх ніхто не зупинить

Колапс праці. Чому після карантину "заробітчани" масово кинуться в ЄС і їх ніхто не зупинить
Ексклюзив
Читать на русском

Василь Воскобойник зазначив, що українці, які зараз перебувають на заробітках за кордоном, після закінчення карантину повернуться, щоб знову поїхати

Українці, які хочуть працювати за кордоном, можуть самостійно виїжджати за межі країни. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

"Насправді кордони не закриті. Якщо українці хочуть своїм ходом перетнути кордон в місцях, призначених для наземного транспорту, то можуть це зробити й зараз. Наразі діють обмеження на рейсові літаки, постійне пасажирське сполучення - автобуси та потяги - саме це зараз і обмежує трудову міграцію. Трудова міграція зараз з України ніким не заборонена", - пояснив Воскобойник.

При цьому він вказав, що трудова міграція почнеться після завершення карантину та відновлення пасажирського сполучення між Україною та країнами Європи, у зв'язку з економічною кризою та високим рівнем безробіття.

"Можна говорити, що справжня хвиля трудової міграції почнеться після завершення карантину як в Україні, так і за кордоном, коли відновлять регулярне пасажирське сполучення - як автобуси, так і поїзди, і літаки, й кількість українців, які виявлять бажання виїхати за кордон працювати, буде збільшуватися. Це пов'язано з тим, що Україна потрапляє в ситуацію економічної кризи, через що рівень життя буде знижуватися, безробіття буде рости. За оцінками Національного банку України, після закінчення карантину та початку економічної кризи безробіття може досягти 18% від усього економічно активного населення. У нас економічно активного населення приблизно 17 мільйонів осіб, тобто 3,2 мільйона осіб залишаться без роботи. Цей рівень безробіття, звичайно, дуже високий і люди, у яких не буде роботи, будуть змушені виїхати", - розповів глава асоціації.

Читайте також:

При цьому він закликав українців дотримуватися умов карантину.

"Після завершення карантину почнеться регіоналізація бізнесу. Тобто ті виробництва, які були зосереджені в південно-східній Азії - В'єтнам, Індонезія, Філіппіни, Китай - будуть переноситися як в США, так і в країни Європи, що буде вимагати постійно нових робітників", - вказав Воскобойник.

Також він повідомив, що доля українців, які нині знаходяться на заробітках за кордоном, буде залежати від дій місцевої влади.

"У більшості українців вже закінчилася дія їх робочих віз або біометричних паспортів, за допомогою яких вони їхали працювати. В Польщі діє окреме розпорядження, згідно з яким українці, у яких закінчився термін дії їх дозвільних документів, під час карантину та ще 30 днів після його завершення можуть легально перебуває в Польщі й працювати. Після завершення пільгового періоду більшість повернеться в Україну, але лише для того, щоб підготувати всі документи та шукати можливість працевлаштуватися за кордоном", - підкреслив експерт.

Як повідомляв APnews раніше, президент Володимир Зеленський назвав умову, за якої українські "заробітчани" поїдуть працювати за кордон.

Новини партнерів

Бойовики обстріляли будинок мирної мешканки в Авдіївці
"Хочеш бій? Виходь на ринг": Усик відповів Грицаю, який викликав його на поєдинок без правил