Кодування всіх національних телеканалів в Україні повністю знімуть - Зеленський

Кодування всіх національних телеканалів в Україні повністю знімуть - Зеленський
Читать на русском

Питання стосується стратегічної захисту інформаційної безпеки України

Президент Володимир Зеленський домовився з медіагрупами забезпечити запуск супутникових версій головних українських телеканалів у вільному доступі. Про це повідомили в прес-службі Офісу президента.

"Ми маємо просто безліч листів і тисячі дзвінків в Офіс президента з тим, що українці не можуть отримати цей сигнал через кодування і не мають можливості дивитися українські телеканали. Особливо це стосується регіону уздовж контактної лінії та тимчасово окупованих територій", - йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що дане питання стосується стратегічного захисту інформаційної безпеки країни, тому що в результаті кодування сигналу не всі українці можуть вільно переглядати понад 20 головних телеканалів.

Крім того, він нагадав, що РНБО може вводити мораторій на кодування супутникового сигналу, але це нічого не змінить.

Повідомляється, що в ході зустрічі Зеленський запропонував провайдеру "Зеонбуд" до 4 березня вжити заходів для зміни модуляції сигналу для розширення покриття цифровим телебаченням і полегшити доступ населення до телемовлення.

Також "Зеонбуд" до 1 травня має забезпечити установку цифрових передавачів у 47 населених пунктах України відповідно до раніше взятих зобов'язань. Крім того, оператор повинен модернізувати наявні антенно-фідерні системи для всіх прикордонних територій.

Крім цього сторони домовилися до 16 березня забезпечити запуск незакодованих супутникових міжнародних версій своїх загальнонаціональних телеканалів. У свою чергу, оператори Xtra TV і Viasat повинні розробити соцпакети з мінімальною абонплатою.

Новини партнерів

Ціни на нафту вперше за 2,5 роки опустилися нижче 49 доларів
ВООЗ: у світі одночасно розробляють понад 20 вакцин від коронавірусу