КМДА пояснила, чому "воює" з маршрутниками і чи мають вони право піднімати ціни на проїзд

КМДА пояснила, чому "воює" з маршрутниками і чи мають вони право піднімати ціни на проїзд
Ексклюзив
Читать на русском

Маршрутники пригрозили, що можуть підняти ціну на проїзд, якщо мерія не зверне увагу на проблему функціонування ринку перевезень пасажирів, який зазнав суттєвих втрат через карантин та обмежувальні заходи. У мерії на це є своя думка

Раніше маршрутники Києва та області заявили, що будуть піднімати ціну на проїзд, так як мерія їм не допомагає. Відзначили, що з ініціативи КМДА компенсацію за карантин отримав метрополітен і "Київпастранс". Але їх в цей список не включили, хоча вони так само мали фінансові втрати через карантинні обмеження.

Редакція APnews раніше звернулася із запитом до київської мерії з проханням підтвердити факт компенсації двом комунальним підприємствам, пояснити, чому водночас були проігноровані інтереси приватних перевізників і чи можуть маршрутники насправді підняти ціни.

Чому компенсацію виплатили метрополітену і "Київпастрансу", але не маршрутникам

У відповідь на наш запит КМДА заявила, що дійсно зверталась до Мінфіну з проханням розглянути можливість компенсації втрат доходів внаслідок карантину "Київпастрансу" та "Київському метрополітену". Зроблено це було за дорученням прем’єр-міністра з метою забезпечення подальшого сталого функціонування підприємств міського пасажирського транспорту загального користування.

Задля цього комунальні підприємства надали розрахунки з детальним обґрунтуванням та підтверджуючими матеріалами фінансових втрат.

Водночас наголосили, що основні втрати “Київпастранс” зазнав під час виконання перевезень пасажирів окремими рейсами автомобільного транспорту, а саме працівників підприємств, установ та організацій, які забезпечували життєдіяльність столиці у період карантину. Крім того, “Київпастранс” неодноразово здійснював перевезення громадян до місць обсервації, у тому числі і інших регіонів України. Чого, до речі, не робили приватні перевізники.

Більше того, у КМДА пояснили, що приватні перевізники не надсилали інформацію про обсяг понесених на карантині збитків.

Компенсація за пільговиків

Приватні перевізники також скаржилися, що їм не компенсують перевезення пільгових категорій населення. У мерії пояснили і це.

Сказали, що приватні перевізники дійсно не отримують компенсацію з бюджету міста за перевезення пільгових категорій пасажирів, хоча її отримують комунальні підприємства. Обумовлено це тим, що останні подають підтверджуючі документи до Департаменту соцполітики КМДА щодо фактичних обсягів пільгових перевезень.

Щодо ціноутворення

У мерії підтвердили той факт, що приватні перевізники можуть встановлювати ціни за проїзд самостійно. При цьому Методика розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, яку затвердило Міністерство транспорту, для приватних перевізників має лише рекомендаційний характер.

“У Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу КМДА немає повноважень щодо погодження тарифів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, які працюють в режимі маршрутного таксі”, - повідомили у мерії.

Тому - так, маршрутники в принципі можуть підняти ціни і встановити тарифи на тому рівні, на якому вони вважають за потрібне. Але варто наголосити, що якщо вони бажають отримувати компенсації на рівні з комунальними підприємствами, їм необхідно і працювати на тих умовах, на яких працюють ці комунальні підприємства.

Читайте також:
“Пасажири лізуть у бійку”: перевізники пояснили, чому не контролюють кількість людей у маршрутках

Новини партнерів

Лікарі зафіксували деяке поліпшення стану Навального
"Він аферист і заробітчанин": Москаль про бажання Саакашвілі повернутися в Грузію