Клімат змінюється: метеоролог розповіла про страшні наслідки для України

Клімат змінюється: метеоролог розповіла про страшні наслідки для України
Читать на русском

В деяких країнах катастрофа настає вже сьогодні.

Наслідки змін клімату відчувають у багатьох країнах світу. Для України ж це загрожує нестачею питної води.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву завідуючої відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віри Балабух в ефірі “Апостроф TV”.

За її словами, в деяких країнах катастрофа настає вже сьогодні.

“Деякі країни вже сьогодні мають справу з безпрецедентними ураганами, коли швидкість вітру досягає 320 км/год... Коли випадає півтори тонни опадів на квадратний метр, і це супроводжується таким вітром, хіба це не катастрофа?" - наголошує експерт.

Додала, що і в Україні вже почалися проблеми з нестачею води там, де проблем з цим ніколи не було. І з часом ситуація буде тільки погіршуватись.

"Ми вперше зіткнулися з такою досить серйозною проблемою, коли не вистачає не просто питної води, а взагалі води не тільки на сході чи півдні України, але і в тих регіонах, де завжди води було достатньо. У тому ж Поліссі, на заході України. Це вже стало нашою реальністю", - заявила кліматологиня.

За словами Віри Балабух, проблема полягає не тільки в тому, що не вистачає самої води, а змінюється її якість. Вода стає дуже замінералізованою.

Раніше APnews писав, чому Україну чекає аномальна зима.

Новини партнерів

Нова мутація зробила COVID в рази небезпечнішим, він легше поширюється - Фаворов
На Кіровоградщині зловмисники погрожували фізичною розправою фермеру через несплату неіснуючого боргу