Кличко пропонує схвалити соціально орієнтований бюджет Києва: на що піде майже 60 млрд гривень

Кличко пропонує схвалити соціально орієнтований бюджет Києва: на що піде майже 60 млрд гривень
Читать на русском

Більша половина видатків буде спрямована на освіту, медицину та соціальний захист.

Мер Києва Віталій Кличко виніс на сесію Київради соціально орієнтований проект бюджету столиці на 2021 рік.

Про це APnews повідомляє з посиланням на Офіційний портал Києва.

Згідно з документом, більша половина видатків буде спрямована на освіту, медицину та соціальний захист.

Кличко на початку засідання Київради заявив, що бюджет столиці має бути ухвалений 24 грудня.

"Кошторис, за яким столиця житиме у 2021 році. Проект бюджету в умовах, коли треба буде і долати кризу, спричинену пандемією, і втілювати зміни в Києві, – збалансований. Так, доходи бюджету заплановані в сумі майже 60,5 млрд грн. Видатки - майже 57,8 млрд", - наголосив очільник міста.

Також мер Києва наголосив, що основним напрямом фінансування залишиться сфера освіти – на неї передбачили 24,7 млрд грн, тобто 43% від запланованих видатків міського бюджету.

Ремонт столичних автомагістралей також триватиме і наступного року, а разом з ним і оновлення інфраструктури, у яку десятками років не вкладали коштів. На транспорт та дорожнє господарство до бюджеті Києва запланували 8,7 млрд грн.

"На охорону здоров’я ми плануємо спрямувати майже 5,7 млрд грн. Нагадаю, із квітня цього року медичні заклади столиці перейшли на державне фінансування, згідно з медичною реформою. Але місто не залишається осторонь і продовжує вкладати кошти в оновлення, ремонти медзакладів, у заміну застарілого обладнання на нове і сучасне", - підкреслив Кличко.

Також він пообіцяв, що столичні медпрацівники отримують муніципальну надбавку до зарплати. Так, тільки цього року на доплати медикам Київ виділив 1 млрд гривень. Наступного року мер запропонував збільшити надбавки.

Також понад 5 млрд грн у проекті бюджету міста запланували на соціальний захист киян. Зокрема, на сплату адресної допомоги соціально незахищеним жителям столиці і підтримку ветеранів-захисників та їх родин.

Заплановано і збільшення зарплати працівникам бюджетної сфери міста та комунальникам.

"Я пропоную сьогодні ефективно попрацювати та ухвалити бюджет столиці, щоб Київ і надалі розвивався, втілював зміни, підтримував медиків і соціально-незахищених. Щоб кияни отримували комфорт і гідний сервіс у своєму місті", - підкреслив мер Києва Віталій Кличко.

Як повідомляв APnews, в уряді назвали "космічну" суму, необхідну для відновлення Донбасу.

Новини партнерів

У Тернополі штрикнули ножем "героя паркування"
Викрали чоловіка та катували всю ніч: під Тернополем банда розбійників нарвалася на спецназ