Кияни заборгували чотири мільярди гривень за "комуналку", - Кличко

Кияни заборгували чотири мільярди гривень за "комуналку", - Кличко
Читать на русском

Кличко додав, що якщо ціна на газ буде знову рости, то станеться "соціальний вибух".

Кияни заборгували близько 4 мільярдів гривень за послуги ЖКГ, зокрема й за тепло та гарячу воду. Про це APnews пише з посиланням на заяву міського голови Києва Віталія Кличка в ефірі одного з українських телеканалів.

Кличко зазначив, що ця цифра боргу є значно вищою, ніж за минулі роки.

«Підняття ціни на газ створює велику соціальну напругу. Заборгованість за житлово-комунальні послуги, наприклад, у столиці на сьогодні приблизно 4 мільярди гривень. І вона – вища, ніж у минулі роки. Більше того, підвищення ціни на газ може призвести до соціального вибуху», – сказав він.

Також Кличко нагадав про зустріч, ініційовану Асоціацією міст України, з прем’єр-міністром, урядовцями та депутатами, де обговорювали питання ціни на газ для населення та компенсації для теплопідприємств різниці в тарифах – між фіксованою та ринковою ціною на газ. Адже переважна більшість українців буде не спроможна сплатити за комунальні послуги.

«Сподіваюся, що найближчими днями ми зможемо врегулювати питання різниці в тарифах на тепло, а також компенсації збитків підприємствам теплопостачання. В жодному разі питання компенсації не може бути покладене на місцеві бюджети. Адже 4 мільярди гривень за опалювальний сезон тільки в Києві – це непідйомна сума для міста. Це може призвести до банкрутства комунальних підприємств теплопостачання», – наголосив Віталій Кличко.

Як повідомляв APnews раніше, в Україні тариф на тепло та гарячу воду тимчасово не підвищуватимуть.

Новини партнерів

В Україні подорожчало шампанське: Кабмін встановив мінімальну ціну пляшки
Українські школи можуть знову закрити на карантин: в МОЗ назвали умову