Вчені виявили ще один шлях зараження коронавірусом і його вразливе місце

Вчені виявили ще один шлях зараження коронавірусом і його вразливе місце
Читать на русском

Китайські вчені виявили ще один шлях, яким коронавірус потрапляє в людські клітини. Це дало поштовх для пошуку вакцини від нової коронавірусної інфекції.

Молекулярні біологи з'ясували, що коронавірус COVID-19 може проникати в клітини людини не тільки через рецептор ACE2, але й іншим шляхом - за допомогою білкового виросту молекули CD147. В результаті дослідів, які опубліковано в науковій бібліотеці bioRxiv, вони відшукали препарат, який починає блокувати розповсюдження коронавірусу.

"Ми добре знаємо, що вірус використовує рецептор ACE2 для проникнення в організм, проте він часто зустрічається в клітинах серця, нирок і статевих органів. Боротьба з вірусом через цей білок може негативно вплинути на ці органи. Ми виділили ще один рецептор, чиї молекули атакує вірус, що розширює можливий арсенал засобів для придушення інфекції ", - йдеться в звіті вчених.

Після цього відкриття дослідники виявили, що поширення коронавірусу блокують навіть відносно невеликі концентрації синтетичних антитіл. Пізніше, спостерігаючи за зараженими клітинами за допомогою електронного мікроскопа, вчені підтвердили, що оболонка вірусу може зливатися з CD147. Це означає, що вже існуючі препарати, від малярії і атипової пневмонії, можуть бути ефективними проти коронавіруса.

У свою чергу американські вчені запропонували використовувати для терапії коронавіруса антитіла, що знаходяться в крові тих, хто вже перехворіли COVID-19. На думку вчених, впровадити цей метод імунотерапії можна дуже швидко, не чекаючи розробки настільки очікуваної вакцини.

Як раніше повідомляв APnews, туристичні місця Барселони спорожніли через пандемію коронавірусу, тепер працюють тільки госпіталі та супермаркети.

До цього Володимир Зеленський створив спецорган для контролю боротьби з коронавірусом, який особисто і очолив.

Новини партнерів

У Полтавській області 29 людей перебувають у самоізоляції через коронавірус
Справа Гандзюк: Болгарія екстрадувала в Україну підозрюваного Левіна