Китайські вчені довели, що люди, які регулярно п'ють, повільніше тупішають

Китайські вчені довели, що люди, які регулярно п'ють, повільніше тупішають
Читать на русском

Згідно з дослідженням, помірне вживання алкоголю може призвести до уповільнення розумового розвитку у людей середнього та похилого віку

Вчені з'ясували, що у людей похилого віку, які вживали алкоголь в помірних кількостях, когнітивний розвиток знижувалося повільніше. Про це повідомляє APnews з посиланням на The New York Times.

Згідно з дослідженням, помірне вживання алкоголю може призвести до уповільнення розумового розвитку у людей середнього та похилого віку.

Дослідники відстежили когнітивні здібності майже 20 тисяч осіб в середньому понад дев'ять років. Вони перевірили учасників в трьох областях, серед яких розумовий статус, відгук слова і словниковий запас.

У людей, що п'ють у всіх трьох областях траєкторія психічного функціонування була вища, а також повільніше знижувалася протягом років, коли проводили дослідження. Навіть колишні п'ють демонстрували більш повільний розумовий спад, ніж люди, які ніколи не пили.

Вчені враховували не тільки вживання алкоголю, але і куріння, сімейний стан, освіту, хронічні захворювання і індекс маси тіла. Водночас автори визнали, що це було обсерваційне дослідження, тому воно не могло довести причину і наслідок.

"Пиття повинне бути обмежене помірною кількістю. П'янство погіршує когнітивні функції. Якщо ви не п'єте зараз, немає причин починати пити, щоб зберегти когнітивні функції. Є багато інших способів запобігти зниженню когнітивних функцій - вправи, читання і так далі", - сказав провідний автор Руйюань Чжан.

Як повідомляв APnews раніше, Китайська національна компанія Biotec (CNBG) заявила про безпечність та ефективність однієї з вакцин проти коронавірусу, яку попередньо тестували на людях.

Новини партнерів

Рада слідом за Смолієм звільнила главу Антимонопольного комітету
Рада відправила у відставку главу НБУ Смолія