Київське море перетворилося на болото: в Київводоканалі заявили, що миючі засоби треба заборонити законом

Київське море перетворилося на болото: в Київводоканалі заявили, що миючі засоби треба заборонити законом
Читать на русском

Як пояснили у Київводоканалі, старі очисні споруди не пристосовані до такої великої кількості фосфатовмісної хімії, яка щодня зливається в каналізацію.

Київське водосховище, яке ще називають Київським морем, позеленіло і стало перетворюватися на болото через забруднення фосфатами.

Про це повідомили на сторінці у Facebook Київводоканалу, передає APnews.

Повідомляється, що ці речовини потрапляють у водойми з миючих засобів, які зливаються у каналізацію.

"При відмиранні водоростей у водоймах починаються процеси гниття, а бактерії, що окислюють органічні сполуки, активно споживаючи розчинений у воді кисень, призводять до кисневого голодування, загибелі риби та іншої фауни у водоймах", - розповіли в Київводоканалі.

Також наголошується, що очисні споруди більшості водоканалів, спроектовані у 60-х роках минулого століття, застаріли і не були розраховані на очищення стічних вод від фосфатів. Справа у тому, що на той час вони не використовувалися в такій великій кількості.

Як пояснили у Київводоканалі, через зношеність очисних споруд і застарілість технологій, що використовують українські водоканали, досягти високих європейських нормативів якості очищення від фосфатів стічних вод поки що неможливо. Втілити це можна буде лише після реконструкції та модернізації очисних споруд, а на це потрібно десятки років і мільярди коштів, яких немає на сьогодні.

"Єдиним виходом залишається заборона фосфатовмісних миючих засобів на законодавчому рівні. Просування таких законодавчих ініціатив і пропаганда відмови від використання фосфатовмісної побутової хімії - основна мета безстрокової акції "Стоп фосфати", яку Київводоканал ввів спільно з Асоціацією "Укрводоканалекологія", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв APnews, стало відомо, хто є головним "забруднювачем" річки Дніпро в Києві та інших містах.

Новини партнерів

Футболіст молодіжної збірної Афганістану загинув у відсіку шасі американського літака
Таліби обстріляли учасників акції до Дня Незалежності Афганістану. Є загиблі