Київ не готовий до "червоної зони" - не вистачає ліжко-місць для хворих на коронавірус

Київ не готовий до "червоної зони" - не вистачає ліжко-місць для хворих на коронавірус
Ексклюзив
Читать на русском

Якщо столиця потрапить до "червоної" зони, ми побачимо, що місто зовсім не готове до такого виклику, наголосили в Держпродспоживслужбі.

Станом на 9 жовтня у Києві за добу виявили рекордну кількість хворих на коронавірус – 567 осіб. Наразі у столиці виділено 2 700 ліжко-місць, проте для того, щоб ситуація із захворюваністю не стала критичною, необхідно щонайменше 3 000.

Про це повідомив голова Держпродспоживслужби міста Києва Олег Рубан в коментарі редакції APnews.

За його словами, уряд і МОЗ обіцяють виділити додаткові ліжко-місця в столичних лікарнях.

"Сьогодні ще достатньо ліжкового фонду у столиці, тому що нараховується уже виділених 2700 ліжко-місць. Це щоденна робота Департаменту охорони здоров'я.

Додатково ще є обіцянки з боку Кабінету міністрів України, Міністерства охорони здоров'я про виділення ліжко-місць в закладах Національної академії медичних наук. Тоді місто Київ буде повністю захищено. Взагалі сьогоднішня ситуація, з жовтня-місяця вимагає розгортання більше 3 000 ліжок у столиці", - наголосив Рубан.

Наразі Київ перебуває в "жовтій" карантинній зоні. Однак, якщо столиця потрапить до "червоної", то ми можемо побачити, що місто зовсім не готове до такого виклику, резюмував голова Держпродспоживслужби.

"Поки що ситуація контрольована і повністю прогнозується у зв'язку з тим, що коронавірусна інфекція – це гостра респіраторна вірусна інфекція і зараз у нас йде наростання захворюваності.

Велика кількість пневмонії, велика кількість важких випадків в суспільних зверненнях. Сьогодні говорити про колапс або про локдаун системи – це занадто. Перехід будь-якого регіону до червоної зони - це як лакмусовий папірець роботи влади. Якщо буде перехід до "червоної зони" …це не підготовлені протягом літа ліжко-місця, не підготовлені інфекційні стаціонари, не підготовлені ті кисневі точки, які сьогодні вкрай необхідні в плані даної хвороби.

Щоб перспективи Києва опинитися в "червоній" зоні не було, ведеться щогодинна, щоденна робота Департаменту охорони здоров'я Київської міської влади щодо підготовки додаткових ліжок. Думаю, що до кінця жовтня буде ще 300 власних київських ліжок підготовлено. Цього має повністю вистачати на потреби "ковідних" хворих", - запевнив Рубан, але при цьому додав, що з боку Міністерства охорони здоров'я було заявлено про необхідність залучати й інші відомчі структури - і Укрзалізницю, і Департамент управління справами, і Академію медичних наук, які працюють на території Києва.

Як повідомляв APnews, Офіс президента готується до 10 000 нових хворих COVID-19 на добу.

Новини партнерів

У Бішкеку на тлі масових протестів та відставки уряду ввели режим НС
Адвокат пояснив, чому 10-річного хлопчика, який зарізав батька, відпустять