Хворі COVID-19 будуть голосувати під "наглядом" поліції і лікарів

Хворі COVID-19 будуть голосувати під "наглядом" поліції і лікарів
Ексклюзив
Читать на русском

Процес голосування хворих відбуватиметься у спеціально відведеному приміщенні.

На тлі пандемії коронавірусу в Україні, місцеві вибори пройдуть у незвичному форматі, особливо для хворих громадян.

Редакція APnews поспілкувалась з керівником Держпродспоживслужби Олегом Рубаном, щоб з'ясувати, як саме буде здійснюватися виборчий процес на округах столичних лікарень.

За словами Рубана, станом на 21 жовтня київські лікарні завантажені на 62%.

"Що стосується завантаженості лікарень у місті Києві, то можна констатувати – 62% ліжко-місць шпитальної бази. Також розгорнуто 22 госпіталі на 2 800 ліжок.

Що стосується запропонованих виборчих комісій, які працюватимуть у лікарнях під час виборів, то це 22 комісії закритого типу, до яких будуть входити лікарні. Вони попередньо будуть обстежуватися на ПЦР на виявлення коронавірусу. Їм обов'язково проводитимуть "коуч" надягання костюмів захисту.

Що стосується виборців, то до п'ятниці ще є час надати інформацію до виборчих округів кожного виборця, який хворий на коронавірусну інфекцію, щодо відвідування їх в домашніх умовах", - розповів голова Держпродспоживслужби.

Він також запевнив, що хворі на COVID-19 українці голосуватимуть в окремому приміщенні, а спеціальні комісії слідкуватимуть за дотриманням всіх протиепідемічних карантинних заходів та норм виборчого процесу.

"Сам процес голосування чітко визначений постановою Кабінету міністрів 671. Там визначено всі сфери відповідальності і для виборчої комісії, і для місцевих органів влади. На сьогодні в кожному виборчому окрузі сформовані відповідні комісії щодо відповідальних осіб. Всі хворі з підозрою на коронавірусну інфекцію, на гостру респіраторну вірусну інфекцію будуть проводити процес голосування у відокремленому приміщенні з повним забезпеченням протиепідемічних заходів", - зазначив Рубан.

Він також додав, що на округах будуть присутні представники Національної поліції України.

"Все сьогодні знаходиться під контролем, на кожному такому виборчому окрузі буде працювати представник Національної поліції та Держпродспоживслужби", - наголосив очільник Держпродспоживслужби.

На запитання, як запобігатимуть фальсифікаціям на виборчих округах в лікарнях, Олег Рубан відповів:

"Питання фальсифікації дуже політичне та правоохоронне поняття, але варто сказати, що 100% запобігти фальсифікації на виборчих округах в лікарнях буде запобігти дуже складно, тому що це є прізвища хворих, прізвища членів виборчих комісій, які будуть проводити виборчий процес.

Попередня кількість хворих виборців буде відома у п'ятницю ввечері".

Як повідомляв APnews, інфекціоніст Андрій Александрін заявив, що місцеві вибори – геноцид проти українського народу.

Новини партнерів

Зеленський проведе військовий парад на День Незалежності
Українську вакцину від COVID-19 почнуть тестувати через три місяці - ЗМІ