Хтось здасть золото, а хтось піде грабувати: чим загрожує дозвіл Кабміну на роботу ломбардів на карантині

Хтось здасть золото, а хтось піде грабувати: чим загрожує дозвіл Кабміну на роботу ломбардів на карантині
Ексклюзив
Читать на русском

Експерти стверджують, що відкриття ломбардів у період економічної кризи може привести до збільшення кількості крадіжок і грабежів

Кабмін розширив перелік установ, які мають право працювати в період карантину. Зокрема мова йде про ломбарди та кредитні спілки. Відповідні зміни внесли до постанови №211, про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

У повідомленні йдеться, що вжиті заходи "покликані пом'якшити умови ведення бізнесу, спростити доступ населення до фінансових ресурсів і посилити введення протиепідеміологічних заходів".

В ексклюзивному коментарі APNews експерти розповіли, що такий дозвіл може мати негативні наслідки - може збільшитись кількість крадіжок і грабежів.

Так, психолог-криміналіст Юрій Ільхін вважає, що це більше засіб легалізації викрадених речей, ніж допомога населенню. "Всі чудово знають, що це місце збуту і перепродажу речей, які мають кримінальне походження", - заявив Ільхін.

На його думку, відкриття ринків більше допоможе людям заробити чесним шляхом, ніж відкриття ломбардів.

"Ломбард - це грабіж. На ринку і ломбарді вартість однієї і тієї ж речі відрізняється. У другому випадку, як ми знаємо, ціна на річ буде значно нижче ", - зазначив експерт.

Він повідомив, що в ломбард, як правило, несуть крадені речі і продають їх там за безцінь.

"Наркомани і алкоголіки - це основний контингент ломбардів", - уточнив криміналіст.

У свою чергу юрист і експерт в кримінальних справах Владислав Гончаров зазначає, що з точки зору законодавства, держава завжди є регулятором. І якщо вона приймає закони, які послаблюють або навпаки посилюють будь-які взаємини, під цим завжди є якісь певні події і причини, які до цього призвели.

Гончаров навів приклад, що через можливі фінансові проблеми населення в країні послабили податки, але в той же час посилили правила порушення карантину і ввели штраф, щоб люди більше сиділи вдома. І все це, як зазначив експерт, має свої причини.

"Кількість грабежів збільшується тільки тоді, коли погано працюють правоохоронні органи", - відмітив юрист.

Український адвокат і партнер "ЮК Альянс Правових Сил" Юрій Рожков стверджує, що психологія правопорушення свідчить, що будь-яке порушення закону залежить від якоїсь несприятливої ​​сфери. Це може бути як соціальний носій, так і економічний носій. Якщо людина соціально неблагополучна, вона здатна порушувати закон.

"Економічна криза може спонукати когось здати своє золото, а хтось - піти грабувати", - відзначає експерт.

Рожков вважає, що кількість грабежів дійсно може збільшитися, так як ситуація з карантином і пандемією тисне на незахищені сфери населення. Але зазначив, що нещодавно спілкувався з правоохоронцями і вони йому повідомили, що не виключають такого розвитку подій, але вони до нього готові - працюють з точками збуту і знають, як діяти в тих чи інших випадках.

Раніше APNews повідомляв, що Міністерство охорони здоров'я дозволило продуктовим ринкам відновити роботу в розпал карантину, проте Кличко уточнив, що Києва такий дозвіл не стосується.

Читайте також:
Кабмін закликав аптеки працювати цілодобово

Новини партнерів

У Херсонській області 100 медпрацівників знаходяться на самоізоляції
У першому місті Китаю заборонили їсти котів і собак