Хто отримає, коли та як: у Зеленського пояснили механізм виплат 1000 грн за вакцинацію

Хто отримає, коли та як: у Зеленського пояснили механізм виплат 1000 грн за вакцинацію
Читать на русском

Грошову допомогу отримають усі українці, які пройшли повний курс вакцинації - і до, і після 19 грудня

Спікер президента Сергій Никифоров пояснив, за яких умов українці все ж зможуть отримати 1000 грн за вакцинацію. Також прес-секретар Зеленського "передав привіт" нардепу "Слуги народу" Олексію Устенко, який тільки заплутав людей у цьому питанні, а згодом спростував сам себе.

Про це APnews пише з посиланням на заяву Сергія Никифорова.

Так, він пояснив, що грошову допомогу отримають усі українці, які пройшли повний курс вакцинації - однією дозою у випадку "Джонсон&Джонсон" чи двома - в усіх інших. До 19 грудня і після. Просто гроші почнуть видавати після 19 грудня.

За його словами, механізм виділення грошей ще проробляють, але вже точно зрозуміло, що готівкою на руки видавати гроші не будуть.

"Це буде певний ваучер або сертифікат, або депозит - називайте як хочете - на перелік товарів та послуг. Вичерпний список оголосимо найближчим часом, але узагальнено це культура, мандри та спорт. Тому є і третій плюс від програми - заохочення саме культурного та спортивного розвитку українців", - розповів спікер Зеленського.

Процес отримання грошей тими, у кого є "Дія", і тими, у кого немає, відрізнятиметься, але обіцяють "нікого не забути".

"Щодо термінів раджу звернути увагу на ті часові орієнтири, які озвучив вчора президент (з 19 грудня - ред.). Будьте здорові!", - сказав Никифоров.

Додавши, що загалом це масштабна (на кілька мільярдів гривень) програма підтримки бізнесу. Просто гроші віддають опосередковано через споживачів. Таким чином влада демонструє подяку людям, які вирішили вакцинуватися, та заохочують тих, хто ще вагається, а також допомагає саме тим підприємцям, які найбільше постраждали від карантинних обмежень.

Новини партнерів

У Дніпрі під час пожежі в будинку для людей похилого віку загинули 5 людей
Конкурс у БЕБ – фарс, для запуску Бюро недостатньо 30% персоналу центрального апарату – адвокат