"Хотів збрити бороду, бо втрачу все": Дід Мороз розповів, що робитиме, якщо влада "скасує" Новий рік

"Хотів збрити бороду, бо втрачу все": Дід Мороз розповів, що робитиме, якщо влада "скасує" Новий рік
Ексклюзив
Читать на русском

У розважальної сфери, яка, в тому числі, займається новорічними святами, на цей період припадає основна каса за весь рік.

Все активніше зараз обговорюється введення повного локдауну на Новий рік і Різдво. Українці не хочуть залишитися без свята, а ось Дід Мороз - без заробітку.

У розважальної сфери, яка, в тому числі, займається новорічними святами, на цей період припадає основна каса за весь рік. Так, мова йде про Дідів Морозів, Снігуроньок, ельфів і всіх тих, хто цим бізнесом володіє.

Редакція APnews поспілкувалася з представниками сфери розваг і анімації і дізналася, як вони ставляться до введення повного локдауна і скільки можуть втратити.

Дід Мороз збирався збрити бороду

Поспілкувалися ми з Миколою - він вже понад 40 років працює Дідом Морозом, Санта Клаусом, Святим Миколаєм і не тільки. Його запрошують зніматися в кіно, рекламі і для привітання дітей особисто. Він розповів, що такі персонажі як "Снігуронька і Дід ​​Мороз" страждають ще з 2014 року.

"Зараз їх вже практично не зустрінеш в дитячих садах і школах на святах, тому що вважається, що це не українські персонажі, "відгомони соціалізму","комуністичної партії" і всього іншого. У нас, умовно, дозволений тільки Святий Миколай", - пояснив він.

Розповів, що вже давно відростив справжню бороду - як у Діда Мороза. А коли дізнався про локдаун, хотів її збрити. Зізнається, що врятувало його від такого кроку тільки те, що його запросили бути Дідом Морозом в "Резиденції Діда Мороза" - на постійну роботу.

"Я відростив бороду, і якби резиденцію не відкрили, я збирався її збрити. Моя борода відіграла у мене практично у всіх серіалах, де я знімаюся. Звичайно, я зможу і поїздити по квартирах або до якогось агентства підключитися, десь "підхалтурити". Я впевнений, що люди все одно будуть запрошувати для привітання дітей в цьому році, незважаючи на локдаун. Але основний заробіток, звичайно, просяде, я втрачу майже все", - поділився з нами Микола.

І зазначив, що якщо локдаун на Новий рік дійсно введуть, втратять, в першу чергу, народ і діти.

"Свята не буде ні у кого - ні у дітей, ні у дорослих. Поїхати нікуди не можна, сиди вдома і дивись телевізор. Розпочнеться поганий настрій у всіх. Новий рік має бути Новим роком. А так... Втрати будуть величезні - як матеріальні, так і психологічні", - сказав Микола.

Є план "Б" - Дід Мороз "по скайпу"

Кристина Клецька, власника мережі квест-просторів Family Quest, розповіла нам, що зараз вся її команда перебуває "в режимі очікування". Розглядає варіант переходу в онлайн-режим, однак зазначає, що це все одно не зможе замінити офлайн.

"Наша команда поки в режимі очікування. Ми завжди відрізнялися від всіх інших сфер неймовірним оптимізмом, ми завжди віримо в краще, віримо в свята. Але з огляду на все, що відбувається, ми активно новорічні свята поки не рекламуємо і особливо на них не розраховуємо.

Робимо ухил на онлайн-привітання від Діда Мороза та Снігуроньки, також виїзні заходи - квести і новорічні ранки в парках, у дворі шкіл або житлових комплексів. Робимо все, щоб було максимально безпечно.

Єдине, що нас зупиняє від активного запуску реклами наших карантинних проектів - це те, що онлайн-свята ніколи не зможуть замінити офлайн-свята. Коли дитина обіймає Діда Мороза, відбувається неймовірне вироблення окситоцину. Дитина на цей момент відчуває величезне щастя і жодне онлайн-свято не зможе цього замінити", - розповіла Кристина.

Що втратять?

За словами Кристини, на новорічні свята припадає основна каса за рік. Активна робота починається, зазвичай, з 12 грудня і закінчувалася 8 січня, відразу після Різдва.

"Це той час, коли ми максимально завантажені, у нас немає жодної вільної хвилини. Починаючи з Дня святого Миколая, ми стабільно прокидалися о 4 ранку і поверталися додому о першій годині ночі. І це був наш стандартний режим роботи - спати по 4 години було нормою. Зараз же нам вже набридло висипатися", - поділилася власниця мережі квест-просторів «Family Quest».

Відзначила, що до пандемії у її команди станом на 1 грудня вже було забито на 70% вищевказаного періоду, і так було завжди. Зараз же на "карантинний" Новий рік надійшло лише 3 (!) замовлення.

"Справа в тому, що наша сфера страждає не тільки на Новий рік, а вже 8 місяців. Ми постраждали найпершими і страждаємо досі. Наша команда знаходиться в умовах, коли ми не можемо реалізовувати те, що ми вміємо і любимо найбільше. В якійсь мірі ми вже змирилися з цим. Але єдине, що зараз нас утримує на плаву - це віра, що все налагодиться і ми, рано чи пізно, повернемося. Зараз же нам доводиться викручуватися, придумувати онлайн-проекти, нові формати. Але це все одно не те, що було раніше, у всіх сенсах", - розповіла Кристина.

Пільг немає, податки не зменшили

Також власниця розважального бізнесу зазначила, що вона, як підприємець, не отримала ніяких пільг від держави. Вона розповіла, що продовжує платити по 100 тисяч грн оренди за розміщення просторів в торгових центрах, і знижки не допомагають.

"Наш простір знаходиться в торгових центрах, за які ми продовжуємо платити оренду. Знижки є, але витрат при цьому все одно десятки тисяч щомісяця, разом більше 100000 гривень у нас йде на оренду. І це щомісяця. Нас закривають, але при цьому з боку держави у мене, як у підприємця, немає ніяких пільг, я плачу всі податки, як і платила - мені ніхто їх не зменшив. І все, що розповідають - це брехня! Я плачу за співробітників, за себе і свою справу. Про які 8 тисяч, які влада пообіцяла, може йти мова?", - зазначила власниця бізнесу.

Читайте також:
“Карантинний” Новий рік - з ялинкою, але без фудкортів. Епідеміолог пояснила, чи чекати спалаху хвороби після свята

Новини партнерів

"12 годин без нагляду": адвокат Дієго Марадони вимагає розслідувати смерть футболіста
Усик може отримати чемпіонський бій вже в квітні 2021 року