Хорватія готова допомогти Україні у розмінуванні територій на Донбасі

Хорватія готова допомогти Україні у розмінуванні територій на Донбасі
Читать на русском

Прем'єр-міністр Хорватії заявив, що його країна має унікальний досвід мирної реінтеграції територій.

Хорватія готова співпрацювати з Україною в питанні розмінування територій на Донбасі та надати професійну допомогу, залучаючи також до цього процесу свої спеціалізовані фірми.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву прем'єр-міністра Хорватії Андрія Пленковича, яку він зробив під час зустрічі з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

"Одним з важливих напрямків співпраці є питання розмінування територій, яке є досить актуальним для України на сьогодні. У нас існують спеціалізовані фірми, які займаються цим питанням, і допомогу яких ми могли б надати Україні", - заявив Пленкович.

За словами хорватського прем'єра, його країна має унікальний досвід мирної реінтеграції територій в 1990-х роках після розпаду Югославії. Цим досвідом Хорватія може поділитися з українською владою.

Також Пленкович підкреслив, що його країна повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України та позитивно сприймає її євроатлантичні прагнення. Крім того, він зазначив, що Хорватія готова підтримати Україну на саміті 12 жовтня.

"Як член ЄС, Хорватія підтримує прагнення України на шляху до вступу в союз. Ми також підтримаємо ці прагнення 12 жовтня на нашому спільному саміті в Києві", - зазначив політик.

Крім цього, Пленкович повідомив, що Загреб готовий допомогти Україні з кліматичних і енергетичних питань.

Зі свого боку, Денис Шмигаль подякував хорватському колезі за підтримку. А також зазначив, що сторони домовилися провести в жовтні загальний українсько-хорватський форум, на який також запрошений і Пленкович. Крім того, планується провести засідання українсько-хорватської міжурядової комісії.

Раніше APnews повідомляв, Кабмін схвалив законопроект про перехідний період в ОРДЛО і Криму.

Новини партнерів

У Києві відкрився саміт Кримської платформи
На Черкащині, куди приїжджав Зеленський, невідомі побилися з правоохоронцями: шістьох затримали