Холодницький звільнився через страх кримінального переслідування - політолог

Холодницький звільнився через страх кримінального переслідування - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Руслан Бортник вважає, що між Назаром Холодницька та владою була певна домовленість

Назар Холодницький пішов з поста голови Спеціальної антикорупційної прокуратури, щоб забезпечити собі відсутність кримінальної справи. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів політолог Руслан Бортник.

На його думку, у Холодницького була певна домовленість з владою для безболісного відходу з важкої посади.

"Контракт Холодницького закінчується цієї осені. Я думаю, що це частина домовленостей з Офісом президента, з Офісом генерального прокурора, при яких такий добровільний та трохи передчасний відхід глави САП гарантує йому відсутність кримінальної справи з боку влади в майбутньому. Відносини між владою та антикорупційною вертикаллю були натягнуті", - зазначив політолог.

При цьому він вказав, що Холодницький цілком може чекати місце в політичній системі - місце якогось радника президента. В такому випадку, наголосив Бортник, влада отримає можливість призначити свою людину в антикорупційну систему замість людей п'ятого президента Петра Порошенка.

"Влада трохи раніше отримає доступ до цієї посади та отримає свого керівника антикорупційної вертикалі, чого раніше не було. НАБУ, САП т Вищий антикорупційний суд сьогодні знаходиться під впливом західних партнерів, а люди, які там працюють, призначені в основному ще при Порошенкові або співчувають п'ятому президенту, а влада хоче завчасно призначити свою людину на посаду спеціального антикорупційного прокурора. Таким чином, вони збалансують свої політичні інтереси в вертикалі", - додав експерт.

Водночас він вважає, що ймовірність участі Холодницького в місцевих виборах є вкрай низькою.

"Нічого виключити не можна, але я всім же думаю, що участь Холодницького в місцевих виборах мало ймовірна. У нього немає якогось серйозного рейтингу, який дозволив би йому боротися за щось серйозне. Я думаю, що він й сам в цьому не зацікавлений", - підсумував Бортник.

Як раніше повідомляв APnews, Назар Холодницький написав заяву про звільнення з посади керівника Спеціалізованого антикорупційної прокуратури.

Новини партнерів

У поліції розповіли про найбільш "аномальну" швидкість порушників на дорогах України
"Приїдуть з України": Лукашенко пригрозив замінити страйкуючих шахтарів