Херсонська область першою в Україні перейшла в "червону" зону карантину

Херсонська область першою в Україні перейшла в "червону" зону карантину
Читать на русском

В регіоні збільшилася кількість заборон і обмежень.

Херсонська область першою в Україні цієї осені перейшла в "червону" зону карантину. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву міністра Кабінету міністрів Олега Немчинова в Telegram.

Відповідне рішення Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла за результатами позачергового засідання. Справа в тому, що в цій галузі в останні дні фіксувалися перевищені показники за багатьма ознаками епідеміологічної небезпеки.

"Державна комісія вирішила встановити з 00 годин 00 хвилин 15 жовтня 2021-го року червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Херсонської області та застосувати на території Херсонської області обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для червоного рівня епідемічної небезпеки", - наводить рішення комісії Немчинов.

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузин привів в приклад значне перевищення за кількістю госпіталізованих пацієнтів протягом останнього тижня. На даний момент на 100 тисяч населення вона складає 76,7%.

Разом з введенням червоного рівня епідеміологічної небезпеки в регіоні вводяться нові обмеження:

  • забороняється робота громадського харчування, крім адресної доставки і замовлень на винос;
  • ТРЦ та інші розважальні заклади, кінотеатри, театри тощо також опинилися під забороною;
  • навчальні заклади, крім дитячих садків і початкових класів шкіл також закриваються;
  • забороняється робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів виявляється під забороною;
  • під заборону потрапила робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- і відеозйомки.

Окремо відзначимо, що ці обмеження не будуть діяти в тих випадках, якщо 100% співробітників, організаторів, відвідувачів і учасників таких заходів або установ будуть повністю імунізовані і матимуть зелений COVID-сертифікат. У той же час робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек і всіх продовольчих магазинів на червоному рівні епідопасності не обмежується.

Раніше APnews повідомляв, що в Україні на межі "червоної" зони знаходяться відразу п'ять областей крім Херсонської. Йдеться про Житомирської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Харківської областях.

Новини партнерів

Зеленський відправиться до Великої Британії, щоб провести "стратегічний діалог"
У Закарпатській області легковик влетів у евакуатор й загорівся, чотири людини загинули