Катастрофа в медицині. Тодуров заявив про скорочення бюджету на підготовку медиків на 149 мільйонів гривень

Катастрофа в медицині. Тодуров заявив про скорочення бюджету на підготовку медиків на 149 мільйонів гривень
Читать на русском

Борис Тодуров нагадав, що Кабмін запропонував зняти десятки мільйонів гривень з Фонду по боротьбі з коронавірусів, але для фільмів і ідеологічних надбудов грошей вистачає.

Академії післядипломної освіти для медиків позбулися 149 мільйонів гривень бюджетних коштів. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву генерального директора Інституту серця Міністерства охорони здоров'я Бориса Тодурова в ефірі телеканалу ZIK.

"На скільки мені відомо, два дні тому засідав бюджетний комітет. Забрали 149 мільйонів з трьох академій післядипломної освіти невідомо куди. Навіщо? Просто взяли та забрали 40% бюджету Академії післядипломної освіти. Наша кафедра, яка готує кардіохірургів, перфузіологів, ангіографічних фахівців на всю Україну через кілька тижнів повинна закритися, як і безліч інших кафедр в Запоріжжі та Харкові. Всього було три потужні академії. Забрали 149 мільйонів", - повідомив Тодуров.

При цьому він вказав, що фінансування і раніше не вистачало, тому доводилося ділити п'ять ставок на професорів і доцентів, щоб вони хоч якось могли викладати.

"Кажуть, що будемо дистанційно готувати фахівців. Скажіть, а хіба кардіохірурга можна підготувати дистанційно? А акушера-гінеколога? А загального хірурга? Нас ніхто не чує. Ми говоримо, що це катастрофа, у нас і так немає фахівців, нікому їх готувати. Ці кафедри жебраки. У нас на кафедрі п'ять ставок, і ми по чверті ставки ділимо на фахівців, щоб професори та доценти могли хоч як працювати та когось вчити. Начитувати лекції курсантам. Зараз ці кафедри не потрібні, їх хочуть закрити", - обурився глава Інституту серця.

Також він нагадав, що в Кабмін запропонував зняти десятки мільйонів гривень з Фонду по боротьбі з коронавірусом, але для фільмів і ідеологічних надбудов грошей вистачає.

Як раніше повідомляв APnews, Кабінет міністрів підготував нові зміни до державного бюджету 2020, які значно відрізняються від попереднього варіанту.

Новини партнерів

МОЗ отримає 320 тисяч таблеток проти Covid-19, ефективність яких недоведена
У Мінцифри показали на карті України всіх, хто проігнорував самоізоляцію після повернення з-за кордону