Катастрофа в медицині. Тодуров заявив про скорочення бюджету на підготовку медиків на 149 мільйонів гривень

Катастрофа в медицині. Тодуров заявив про скорочення бюджету на підготовку медиків на 149 мільйонів гривень
Читать на русском

Борис Тодуров нагадав, що Кабмін запропонував зняти десятки мільйонів гривень з Фонду по боротьбі з коронавірусів, але для фільмів і ідеологічних надбудов грошей вистачає.

Академії післядипломної освіти для медиків позбулися 149 мільйонів гривень бюджетних коштів. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву генерального директора Інституту серця Міністерства охорони здоров'я Бориса Тодурова в ефірі телеканалу ZIK.

"На скільки мені відомо, два дні тому засідав бюджетний комітет. Забрали 149 мільйонів з трьох академій післядипломної освіти невідомо куди. Навіщо? Просто взяли та забрали 40% бюджету Академії післядипломної освіти. Наша кафедра, яка готує кардіохірургів, перфузіологів, ангіографічних фахівців на всю Україну через кілька тижнів повинна закритися, як і безліч інших кафедр в Запоріжжі та Харкові. Всього було три потужні академії. Забрали 149 мільйонів", - повідомив Тодуров.

При цьому він вказав, що фінансування і раніше не вистачало, тому доводилося ділити п'ять ставок на професорів і доцентів, щоб вони хоч якось могли викладати.

"Кажуть, що будемо дистанційно готувати фахівців. Скажіть, а хіба кардіохірурга можна підготувати дистанційно? А акушера-гінеколога? А загального хірурга? Нас ніхто не чує. Ми говоримо, що це катастрофа, у нас і так немає фахівців, нікому їх готувати. Ці кафедри жебраки. У нас на кафедрі п'ять ставок, і ми по чверті ставки ділимо на фахівців, щоб професори та доценти могли хоч як працювати та когось вчити. Начитувати лекції курсантам. Зараз ці кафедри не потрібні, їх хочуть закрити", - обурився глава Інституту серця.

Також він нагадав, що в Кабмін запропонував зняти десятки мільйонів гривень з Фонду по боротьбі з коронавірусом, але для фільмів і ідеологічних надбудов грошей вистачає.

Як раніше повідомляв APnews, Кабінет міністрів підготував нові зміни до державного бюджету 2020, які значно відрізняються від попереднього варіанту.

МОЗ отримає 320 тисяч таблеток проти Covid-19, ефективність яких недоведена
У Мінцифри показали на карті України всіх, хто проігнорував самоізоляцію після повернення з-за кордону

Новини партнерів