Катастрофа літака МАУ: Україна хоче "розібратися" з Іраном без суду - на це може піти 5 років

Катастрофа літака МАУ: Україна хоче "розібратися" з Іраном без суду - на це може піти 5 років
Читать на русском

Якщо ж справу щодо катастрофи МАУ вирішувати у судовому порядку, то на це може піти до 10 років.

Україна має намір у досудовому порядку вирішити з Іраном ситуацію щодо авіакатастрофи літака МАУ над Тегераном. На це піде від двох до п'яти років.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в ефірі одного із українських телеканалів, передає APnews.

За його словами, рано чи пізно іранська сторона має виплатити компенсації сім'ям загиблих в катастрофі та, зокрема, авіакомпанії, чий літак зазнав краху – МАУ. Єнін впевнений, що винні будуть покарані та справедливість буде відновлена.

"Всі ці процеси не є такими швидкими, якими ми б хотіли це бачити... Надзвичайно важко прогнозувати, беручи до уваги внутрішньополітичну ситуацію в Ірані... Мені важко прогнозувати конкретні дати... Ми розраховуємо все зробити якомога швидше і обійтись позасудовими механізмами. Я сподіваюся, що результат ми матимемо у період від 2 до 5 років максимум", - підкреслив заступник глави МЗС.

Також дипломат додав, що світова практика показує, що судова тяганина у таких справах може тривати від 5 до 10 років.

"Ми можемо посилатися на ту практику, яка склалася на сьогоднішній момент: середній термін переговорних процесів в досудовому порядку триває від 2 до 5 років, якшо ми говоримо про судові перспективи то там від 5 до 10 років. Дуже сподіваємося все врегулювати в досудовому порядку", - пояснив заступник міністра закордонних справ.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, в ОГП заявили, що Іран у справі про катастрофу МАУ прикривається держтаємницею і ховає докази своєї вини.

Новини партнерів

У Бразилії пенсіонерку в "день вакцинації" від Covid-19 задавила автомобілем дочка
Розслідування смертельного отруєння у Боярці: школярки не були схильні до суїциду