Карпатам загрожує реальна і страшна небезпека, – ООН

Карпатам загрожує реальна і страшна небезпека, – ООН
Читать на русском

Незабаром світ постане перед новими загрозами, і про відповідь на них потрібно думати вже зараз, заявили в ООН.

Карпатському регіону загрожує катастрофа через вирубку лісів і зміну клімату. Про це повідомляє APnews з посиланням на виконавчого директора Програми ООН з питань навколишнього середовища Інгер Андерсен.

Під час своєї доповіді, дипломат наголосила на важливості Карпат для екології та акцентувала увагу на проблемах, пов'язаних з цим регіоном.

«Ми повинні зробити крок вперед, щоб спочатку зупинити, а потім ліквідувати збитки, що наноситься цим життєво важливим екосистемам... в основному загроза Карпатам пов'язана з незаконною та організованою діяльностю злочинців. Злочинні угруповання без докорів сумління вдаються до насильства, залякують, а іноді й вбивають лісничих і активістів, які намагаються їх зупинити», - заявила Інгер Андерсен.

Друга проблема Карпат, - зазначила дипломат, - це зміни клімату.

"Зміна клімату насувається на нас. Україна - це всього лише одна країна в Карпатському регіоні, що відчуває біль у зв'язку з повенями, про які я згадувала раніше. Наслідки будуть тільки посилюватися, завдаючи шкоди не тільки екосистемам, а й суспільству та економіці. Держави-члени ООН повинні випередити цю гру.... Не тіштеся надією: Карпатський регіон знаходиться у реальній і безпосередній небезпеці.",- додала Інгер Андерсен.

Карпати: довідка

Карпати - це гірський хребет світового значення, який містить найбільші в Європі збережені багаторічні лісові екосистеми за межами Росії. У регіоні мешкає більш як 40% європейських бурих ведмедів і 30% сірих вовків.

Наразі ліси Карпат і їх унікальне біологічне різноманіття зникають із загрозливою швидкістю, оскільки деревина незаконно вирубується і перевозиться через кордони держав гірського хребта та за їх межі.

Раніше APnews повідомляв, жовтень 2020 був найтеплішим місяцем за 140 років - кліматологи.

Новини партнерів

Розбитий під Києвом Lamborghini Huracan виявився ексклюзивним, ремонт обійдеться в $60000
"Я завжди заходжу через двері": Кличко раптово випустив збірку своїх косяків і ляпів