"Карантинний" бюджет: Кабмін скасував виплати молодим вчителям

"Карантинний" бюджет: Кабмін скасував виплати молодим вчителям
Читать на русском

Очікувалося, що майже 74 тисячі педагогів, чий стаж не перевищує 10 років, отримають одноразову допомогу в розмірі 21 020 гривень

Нардепи прийняли за основу і в цілому доопрацьований законопроект про зміни до державного бюджету на 2020 рік у зв'язку з епідемією коронавірусу. Так званий "карантинний" бюджет передбачає значні скорочення в різних сферах, і в сфері соціальних виплат в тому числі.

Так, молоді вчителі в 2020 році не отримають додаткову одноразову виплату в розмірі 21 тисячі гривень. Про цю виплату заявлялося ще в "старому" бюджеті, підписаним Гончаруком. Про це APnews повідомляє з посиланням на дані Кабміну.

Очікувалося, що майже 74 тисячі педагогів, чий стаж не перевищує 10 років, отримають одноразову допомогу в розмірі 21 020 гривень. Виплата планувалася з метою поліпшення соціального захисту молодих педагогів. Однак через перегляд бюджету на тлі пандемії коронавірусу, Кабмін зрізав цю програму. Про це також сказав голова Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак під час участі в онлайн-конференції «EdCamp 2020».

«Це дуже болюче питання, тому що ця програма зрізана повністю. І ці додаткові 1,5 млрд грн, які планувалося направити на виплати молодим вчителям, на жаль, в цьому році здійснені не будуть. Дуже шкода», - зазначив Бабак.

За його словами, прем'єр-міністр відзначав, що ця програма буде першою, на яку будуть повернуті кошти зі стабілізаційного фонду після карантину. «Ми повинні піднімати заробітні плати педагогів за всяку ціну. Це дуже важливо», - підкреслив голова.

Раніше APnews повідомляв, що означає для України новий бюджет.

Новини партнерів

Коронавірус підтвердили у командувача Нацгвардії Балана
У Житомирській області горять вже дев'ять лісгоспів: ліквідацією займаються понад 100 пожежних машин