Карантин збільшує ймовірність запоїв - дослідження

Карантин збільшує ймовірність запоїв - дослідження
Читать на русском

Це пов'язано зі стресом від тривалого перебування вдома.

Тривале перебування вдома під час карантину провокує більше споживання алкоголю. Особливо згубно ізоляція впливає на людей, які зловживали алкоголем. Дослідження було опубліковане в журналі American Journal of Drug and Alcohol Abuse, передає APnews.

Такого висновку дійшли вчені з Університету Техасу. Вони виявили, що стрес, викликаний ситуацією з пандемією, впливає на споживання алкоголю і збільшує ймовірність запоїв серед жителів США, які страждають алкогольною залежністю.

Науковці провели онлайн-опитування серед майже 2000 американців старше 18 років, з них 69% склали жінки і 31% - чоловіки. Воно тривало з середини березня до середини квітня 2020 року.

За висновками дослідження:

  • 34% вибірки повідомили про запої під час пандемії COVID-19
  • люди, які до цього зловживали алкоголем, збільшили його споживання на 60%
  • серед осіб, що до карантину не випивали, цей показник нижчий (28%).

Після поправки на соціально-демографічні характеристики на кожен тиждень збільшення часу, проведеного вдома під час пандемії, імовірність запою збільшувалася.

Якщо алкоголізму додавався діагноз "депресія" і були її очевидні симптоми - потреба в підвищеному вживанні алкоголю зростала.

Таким чином вчені підтвердили, що збільшення часу, проведеного вдома, є фактором життєвого стресу, який впливає на вживання алкоголю. І пандемія COVID-19 посилила цей процес.

Варто зазначити, що зловживанням в цьому дослідженні вчені називають приймання п'яти порцій алкоголю протягом двох годин для чоловіків і – чотирьох порцій для жінок.

Як повідомляв APnews раніше, ВООЗ придумала заражати здорових людей коронавірусом, щоб швидше винайти ліки

Новини партнерів

В уряді назвали одну відмінність між попередніми карантинами і анонсованим локдауном
У молочній продукції компанії NESTLE в Іспанії виявили перекис водню