Карантин вихідного дня не допоможе, якщо люди продовжать їздити в набитих маршрутках - епідеміолог

Карантин вихідного дня не допоможе, якщо люди продовжать їздити в набитих маршрутках - епідеміолог
Ексклюзив
Читать на русском

Водночас лікар зазначила, що заходи приймати необхідно, бо ситуація з коронавірусом в Україні погіршується з кожним днем.

Уряд розглядає варіант введення в Україні карантину вихідного дня. Він передбачає, що на вихідних людям дозволено бути тільки зі своєю сім'єю і нікуди не їздити.

Наскільки саме зараз такий формат допоможе побороти поширення вірусу в суспільстві - APnews поцікавився у фахівця.

Лікар-епідеміолог Катерина Сояк заявила, що заходи на сьогоднішній день дійсно приймати потрібно, тому що ситуація з коронавірусом в Україні погіршується.

При цьому зазначила, що карантин вихідного дня не матиме сенсу, якщо в будні дні люди будуть продовжувати порушувати всі санітарно-епідеміологічні норми.

"На проблему слід дивитися комплексно. Звичайно, якщо ми на вихідних змусимо людей сидіти вдома, але вони будуть в будні дні продовжувати їздити в набитих маршрутках, то такий карантин не має сенсу. Опрацьовувати ситуацію потрібно комплексно, продумавши всі деталі і оцінивши ситуацію", - сказала епідеміолог.

Відзначимо, що влада також хоче знову перевести школи і вузи на повне дистанційне навчання. За словами Катерини Сояк, це має сенс, тому що школярі і студенти є безсимптомними носіями хвороби, і можуть заражати оточуючих, не підозрюючи про це.

Нагадаємо, сьогодні APnews писав, що в Україні хочуть ввести карантин вихідного дня. Про це заявив глава медкомітета ВР Михайло Радуцький.

Читайте також:

Новини партнерів

Більшість депутатів, на мій погляд, не дуже вірять в розпуск Ради - Верещук
Ляшко розповів, чи буде в Україні карантин вихідного дня