Карантин в Україні ослабили з політичних мотивів, а не медичних - політолог

Послаблення карантину в Україні
Ексклюзив
Читать на русском

Євген Магда зазначив, що в Україні почала рости соціальна напруга в період карантину

Ослаблення карантину в Україні, який вводився для запобігання поширенню коронавірусу covid-19, є політичним рішенням. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів директор Інституту світової політики Євген Магда.

За його словами, жорсткі обмеження, на які пішла українську влада, не мали належної інформаційної підтримки.

"Карантин вводився в Україні, щоб дати можливість розгорнути систему охорони здоров'я назустріч коронавірусу. На жаль, жорсткі обмежувальні заходи, які були введені в Україні, не супроводжувалися зрозумілою державною політикою та конкретною допомогою, зокрема, підприємцям. І нарад в Офісі президента для цього недостатньо, як і регулярних відеозвернень Володимира Зеленського", - зазначив Магда.

При цьому він вказав, що через введені обмеження в Україні стала рости соціальна напруга, тому місцева влада і бізнесмени самовільно почали послаблювати встановлені урядом заходи. Також експерт нагадав і про скандал навколо вантажу "Мрії", який виявився не гуманітарним, а комерційним, що лише погіршило ситуацію.

"Рішення про ослаблення карантину не супроводжується істотним зменшенням кількості хворих і є політичним. Українська влада не змогла створити для суспільства ефективну дорожню карту виходу з карантину, а економічні наслідки карантину не знайшли ефективної компенсації", - підсумував директор Інституту світової політики.

Як раніше повідомляв APnews, глава Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що під час найближчого засідання Кабінету міністрів України планується затвердити критерії пом'якшення карантину.

Новини партнерів

Українські в’язні в тюрмах більше захищені від коронавірусу, ніж на волі - юрист
У в'язницях в Україні більше проблем з туберкульозом, ніж з коронавірусом - юрист