Карантин не для всіх: як і куди можна влаштуватися на роботу за кордоном у розпал пандемії

Карантин не для всіх: як і куди можна влаштуватися на роботу за кордоном у розпал пандемії
Ексклюзив
Читать на русском

Крім Фінляндії, українських робітників чекають, як мінімум, в Польщі, Чехії.

Днями з України до Фінляндії вилетів перший чартерний рейс з сезонними працівниками. Таке виключення з карантинних обмежень зробили на взаємній зацікавленості: у Фінляндії не можуть впоратися з весняною посівною, а українці в свою чергу отримали можливість заробітку.

У зв'язку з цим APnews вирішив розібратися, а як в період пандемії можна виїхати за кордон, адже, як ми бачимо, це можливо. В ексклюзивному коментарі менеджер по персоналу і працевлаштування в Європі, організатор Work and Travel Ксанія Аксанія розповіла, як в період карантину проходить процес влаштування на роботу за кордоном і що для цього потрібно.

Куди можна влаштуватися

Ксанія веде переговори на даний момент з трьома країнами: Фінляндією, Чехією та Польщею. Що стосується Фінляндії, дівчина розповіла, що спочатку аграрний комітет держави поставив завдання в наданні працівників з України.

Чартер вже доставив 200 українців, проте всі вони поїхали працювати на фермах в південній Фінляндії. Подальше надання українських робітників під питанням, як раз через українську сторону, яка не дуже хоче порушувати карантин і відправляти людей за кордон. Про це в інтерв'ю місцевому виданню розповів підприємець ягідної ферми Сімо Расімус. У зв'язку з чим в державі було прийнято рішення залучати здебільшого свою робочу силу.

Ксанія підтвердила, що прибулі до Фінляндії українці проходять 2-х тижневий карантин і живуть окремо у спеціально обладнаному місці. З боку Польщі та Чехії така ж ситуація.

"Через тиждень поляки просять надіслати 100 чоловік на ферми з полуницею, прополка, посадка, після - збір. Сезон починається, а працівників дуже мало, ось і просять допомогти", - розповіла менеджер.

Як це зробити

Ксанія розповіла, що для цього потрібні відповідні документи.

"До Фінляндії можна полетіти працювати, якщо є офіційний сертифікат міграційної служби та дозвіл від фінського роботодавця. Ті роботодавці, з якими я співпрацюю в Польщі, на роботу беруть тільки по польській будь-якій діючій візі. А в Чехії роблять спеціальний документ від міністерства праці Чехії до 3 місяців", - зазначила менеджер.

Вона також пояснила, що перший раз, звичайно, всі їдуть або через знайомих або через агентство або посередника.

"Особисто сама я поїхала в 2012 через агентство в Києві. Після взяла контакти прямі у фермера і так ми домовилися, що я можу допомагати робити сервісний процес в Україні. Тепер з 2012 я їжджу сама працювати з липня, і сприяю бажаючим в цьому", - розповіла менеджер з працевлаштування за кордоном.

І зазначила, що можна і самим знайти прямих господарів, якщо знаєте англійську або фінський.

Ксанія також розповіла, що чеська сторона навіть організувала автобус, який забирає робочих. Поїздку організовують зі Львова, кожен четвер і п'ятницю.

"Завантаженість автобуса на минулому тижні була 40 людей. Які прогнози на найближчі місяці - я поки не знаю", - зазначила дівчина.

Також розповіла, що на кордоні з Україною є труднощі як в'їзду, так і виїзду. Але допускається тільки особистий транспорт або перевізники.

"Труднощі в тому, щоб доїхати до Львова і до кордону. Це коштує не дешево. Багато перевізників спекулюють на цьому", - поділилася Ксанія.


Як бачимо, карантин - карантином, а працювати за кордоном як і раніше можливо, хоч і з певними труднощами. Але вже 28 квітня голова МЗС Кулеба повідомив, що не зовсім логічно в період пандемії відправляти українців за кордон. Тому уряд тимчасово припиняє відправку чартерів.

Раніше APnews писав, що з 24 квітня в Чехії послабили карантин. Чехія стала першою серед європейських країн, яка дозволила громадянам виїжджати за кордон в розпал пандемії.

Читайте також:
Робота на карантині: кому платять більше всіх і на які професії попит в період пандемії

Новини партнерів

"Креатив лісників" або фатальна випадковість: що приховується за масовими пожежами в Україні
Перенесли через мажоритарників: Стала відома точна дата засідання Верховної Ради