Календар постів в листопаді 2020: коли та як будуть поститися православні українці

Календар постів в листопаді 2020: коли та як будуть поститися православні українці
Читать на русском

Як не пропустити початок посту і діяти строго за календарем

Піст - невіддільна частина життя українських вірян, тому дуже важливо знати дати. Так, в листопаді 2020 українців очікує вісім одноденних постів, а також початок одного з найтриваліших і важливих постів - Різдвяний, який триватиме півтора місяця і закінчиться в переддень Різдва.

Коли в листопаді потрібно поститися, а також коли починається Різдвяний піст - дізнавалася редакція APnews.

Одноденні пости в листопаді 2020

У цьому місяці вісім одноденних постів щосереди та щоп'ятниці. З огляду на, що ці дні потрапляють між Успенським і Різдвяним постами, то необхідно дотримуватися сухоїдіння - не їсти їжу, яку обробляли термічно.

Крім того, до 27 листопада триватиме так званий осінній м'ясоїд, який почався ще 28 серпня, тому можна їсти м'ясо в будь-який день, крім середи і п'ятниці.

Для тих, хто не дотримуватися суворого посту з яких-небудь причин, по середах і п'ятницях заборонено їсти м'ясо, яйця і будь-яку молочну продукцію, але можна рибу.

Одноденні пости в листопаді:

  • 4 листопада;
  • 6 листопада;
  • 11 листопада;
  • 13 листопада;
  • 18 листопада;
  • 20 листопада;
  • 25 листопада;
  • 27 листопада.
Календар постів в листопаді 2020: коли та як будуть поститися православні українці

Різдвяний піст

Починається 28 листопада, триватиме 40 днів та закінчиться 6 січня.

Через те, що піст починається на наступний день після дня пам'яті апостола Пилипа, його ще називають "пилипки" або Пилипівський. Піст не найсуворіший, тому що можна їсти рибу та морепродукти в будь-який день, крім середи, п'ятниці та 6 січня.

З 28 листопада до 19 грудня щопонеділка дозволяється їсти гарячу їжу, але без олії, а також можна їсти рибу, крім середи та п'ятниці.

Водночас головним для вірян є не стільки обмеження в їжі, скільки духовні обмеження. У цей період необхідно утриматися від розваг, скандалів, пліток і іншої скверни. Віряни каються і моляться, щоб очистити душу.

У Польщі українець намагався втекти від поліції і розбився насмерть
ДБР та СБУ обшукують митниці через "зловживання службовим становищем" працівників

Новини партнерів