Кадрові призначення Зеленського в ЗСУ несуть загрозу нацбезпеці країни, - військовий експерт

Кадрові призначення Зеленського в ЗСУ несуть загрозу нацбезпеці країни, - військовий експерт
Ексклюзив
Читать на русском

За словами Олега Старикова, нові керівники без потрібного досвіду можуть неправильно оцінити обстановку, зробити неправильні висновки і, відповідно, неправильно вчинити.

Рішення Зеленського змінити топ-військових України, разом з головнокомандуючим ЗСУ, - недоцільне і потенційно несе загрозу нашій країні. Одна з причин - недостатність досвіду у нових осіб, які зараз будуть командувати Збройними силами.

Таку думку в коментарі APnews висловив військовий експерт і полковник Служби безпеки України у відставці Олег Стариков.

За його словами, Зеленський має законне право змінити головнокомандувача ЗСУ як верховний головнокомандувач. Однак в такому його рішенні відсутня доцільність.

Спікером президента була названа причина - конфлікти. Однак Олег Стариков пояснив, що мова йде не про конфлікт двох людей, а про конфлікт двох посад - голови Міноборони і Головнокомандувача ЗСУ.

"У 2018 році прийнятим Законом відбувся поділ Міноборони - як органу виконавчої влади і ВСУ - як конкретної військової складової. Згідно з цим законом, Міноборони здійснює військово-політичне та адміністративне керівництво. Але не військове. Однак міністр оборони, як і раніше, намагався продовжувати керувати ЗСУ", - сказав Олег Стариков.

Додав, що уникнути такого "конфлікту посад" можна було внесенням відповідних змін до Положення про Міністерство оборони і видаленням пункту про те, що Міноборони керує ЗСУ.

"Фактично, у повноваженнях Міноборони - написання стратегій безпеки, військової доктрини, привласнення вищих військових звань. Але міністр оборони думав, що він і далі командує ЗСУ", - сказав експерт.

"Зіткнулися лобами" Міноборони і ЗСУ і в сфері державного оборонного замовлення. За словами Олега Старикова, коли ЗСУ подають свої пропозиції, пов'язані із забезпеченням бойової та військової техніки, Міноборони, замість того щоб передати їх Кабміну і забезпечити поставку замовленої техніки, починають коригувати ці заявки.

За словами військового експерта, головну причину конфлікту звільненнями не усунуто, і є ймовірність, що через півроку результат буде тим же. Якщо не гірше.

"Зараз призначено нового головнокомандувача. На превеликий жаль, він не представник стратегічного рівня, він обіймав посаду оперативного рівня. Йому буде дуже важко, особливо якщо врахувати, що "зняли" з посад і начальника генштабу, командувача десантно-штурмових військ і ООС.

Таке призначення викликає багато запитань: чи здатні вони за короткий час освоїти свої посадові повноваження і якісно управляти. Досвід показує зворотне. З урахуванням того, що на сьогоднішній день у нас є виклики з боку північного сусіда, я думаю, що рішення по зміні начальника генштабу було недоцільним", - пояснив Олег Стариков.

Додав, що привести це може до того, що особи без потрібного досвіду, призначені в такий момент, можуть неправильно оцінити обстановку, зробити неправильні висновки і, відповідно, неправильно вчинити.

"А це може тільки погіршити ситуацію, тобто фактично є загрозою нацбезпеці. Але ми, військова громадськість і цивільний сектор, поки спостерігаємо. І в разі прийняття помилкових рішень, будемо обов'язково на це вказувати", - резюмував Олег Стариков.

Читайте також:

Новини партнерів

Українці попрощаються з масками тільки тоді, коли більша частина країни вакцинується – Кузін
Зеленський і Байден підпишуть документи про співпрацю в оборонній і космічній сферах