Качура про місцеві вибори: Ми вручили РФ "Джокер" для зриву будь-яких домовленостей

Качура про місцеві вибори: Ми вручили РФ "Джокер" для зриву будь-яких домовленостей
Ексклюзив
Читать на русском

Качура також зазначив, що 70% парламентаріїв підтримують необхідність внести зміни до проекту постанови

Народний депутат від "Слуги народу", заступник голови парламентського комітету з питань державної влади Олександр Качура заявив, що через одну помилку в проекті постанови про місцеві вибори на Донбасі Україна вручила РФ "Джокер" для зриву будь-яких домовленостей. Про це Качура розповів кореспонденту APnews.

"Порядок передбачаємо: демілітаризація, роззброєння, реінтеграція, чого, до речі, там немає в іншому, альтернативному, проекті постанови. Згідно зі стандартами ООН та ОБСЄ, ОБСЄ, до речі, є спостерігачем, і саме ОБСЄ буде встановлювати, чи відбулись вибори в розумінні норм міжнародного права, і так, до речі, передбачено в законопроекті Петра Олексійовича Порошенка про особливості місцевого самоврядування. Тому немає там ніякої зради, немає ніякої проблеми. Маніпуляції, вибори", - сказав він.

За його словами, депутати з інших фракцій "вийшли самі на себе", заявивши, що у проекті постанови є пункт, який "написала Російська Федерація".

"Тому що місцеві вибори, треба мобілізувати людей, деякі колеги навіть з іншої фракції вийшли самі на себе, які заявили, що це є написані документи, що це документи іншої країни, написані Російською Федерацією, тому що цей пункт був у фракції і запозичений. Тому що у них було виписано, згідно зі стандартами ООН та ОБСЄ, не було мови про Російську Федерацію. Тобто їх проект постанови був поданий 13 числа, мій - 28. За логікою колег, якщо це Російська Федерація написала, то вона подала прямо через них цей пункт постанови", - додав народний депутат.

Качура також зазначив, що 70% парламентаріїв підтримують необхідність внести зміни до проекту постанови.

"Вчора багато колег, які розуміються в цій проблематиці, а не тільки читають заголовки на різних сайтах, вони, абсолютна більшість, 70% за те, що необхідно такі зміни вносити, і треба виправляти ту помилку. Тому що ми фактично Російській Федерації вручили такий джокер, яким вони зараз користуються, щоб зробити все для того, щоб не виконувати домовленості, які вони на себе взяли. В частині перемир’я, в частині тиші. Тобто їм треба цей процес зірвати, зрозуміло, що цим окупаційним військам, безпосередньо, "адміністрації", яка там знаходиться, їм не вигідно мир ніякий. Ми цю карту самі вручили, зробили помилку і зараз повинні її виправити", - підкреслив він.

Народний депутат пояснив, що очікується зустріч з Кравчуком, Резніковим, можливо, Єрмаком та народними депутатами. Він уточнив, що Російська Федерація чіпляється за один пункт в постанові, щоб не виконувати домовленості, які взяла на себе.

"Тому ми вчора на засіданні фракції домовились, що запросимо Леоніда Макаровича Кравчука, Олексія Резнікова, представника Офісу президента, можливо, це буде Андрій Борисович Єрмак, всі народні депутати зберуться в кінозалі в якийсь із днів пленарного тижня, і ми приймемо рішення, що далі робити. Раніше вони всі (представники ТКГ, - ред.) мені в особистій розмові підтвердили, що це було великою помилкою в тій редакції постанови, яка була прийнята, і що мої правки, вони розблокували зараз процес до мирного врегулювання. Це і обмін полоненими, і далі продовження по розведенню військ, це весь комплекс, про який домовлялись. Зараз за цей один маленький пункт зачепилась Російська Федерація, щоб не виконувати домовленості, які вони на себе беруть", - підкреслив Качура.

Як повідомляв APnews раніше, українські військові разом з бойовиками “ДНР” мали провести інспекцію позицій ЗСУ на Донбасі. Таке рішення було прийняте на позачерговому засіданні Тристоронньої контактної групи через погрози проросійських бойовиків щодо обстрілу українських позицій.

Бюджет на 2021 рік - профанація та фількіна грамота - Ківа
В УЄФА показали новий офіційний м'яч Ліги Чемпіонів

Новини партнерів