Кабмін змінив терміни одержання бустерної дози COVID-вакцини

Кабмін змінив терміни одержання бустерної дози COVID-вакцини
Читать на русском

Також встановлено максимальний термін отримання бустерної дози – 270 днів.

Кабінет Міністрів України скоротив мінімальний термін для отримання бустерної дози вакцини проти коронавірусної інфекції з 180 до 90 днів. Таким чином, її можна отримати не через пів року, а вже через три місяці після другого щеплення. Пише APnews.

Також встановлено максимальний термін отримання бустерної дози – 270 днів. Він застосовуватиметься і при вакцинації однією вакциною, і при змішаних схемах вакцинації.

Крім того, ухвала Кабміну передбачає, що при формуванні COVID-сертифікату після введення бустерної дози до нього будуть вноситись відповідна позначка - "booster/бустер".

Зазначається, що бустерна доза повинна посилити ефективність вакцини та краще захистити від нового штаму коронавірусу "Омікрон". Для бустерної дози перевага віддаватиме мРНК-вакцинам - Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.

Станом на ранок 28 січня бустерну дозу одержали 296 099 українців.

Уточнено. Пізніше у МОЗ випустили додаткове пояснення, з якого стає зрозуміло, що скорочення рекомендованих термінів щодо бустерної вакцинації стосується лише окремої категорії людей. Йдеться про імунокомпрометованих пацієнтів - тобто людей, чий імунітет з якихось причин був ослаблений. Для інших українців рекомендації щодо термінів бустерної вакцинації не змінилися.

Раніше APnews повідомляв, МОЗ схвалило в Україні нові схеми комбінування COVID-вакцин.

Новини партнерів

Двоє постраждалих внаслідок розстрілу у Дніпрі залишаються у важкому стані - лікар
У Запоріжжі у житловому будинку стався вибух: є жертви, під завалами шукають людей