Кабмін відібрав у хворих на рак 61 млн на ремонт доріг: Шмигаль "виправдався" за скандал

Кабмін відібрав у хворих на рак 61 млн на ремонт доріг: Шмигаль "виправдався" за скандал
Читать на русском

Хворим на рак допоможуть, але пізніше, кажуть в Кабміні.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль виправдав Кабмін за постанову про перерозподіл коштів, призначених для осіб, хворих на рак. Про це повідомляє APnews з посиланням на засідання уряду.

За словами Дениса Шмигаль, текст згаданого документа послужив основою для "маніпуляцій" багатьох ЗМІ.

«Для мене важливо прояснити ситуацію, або закрити це питання. По-перше, у 2020 р. виділено рекордну кількість на лікування онкохворих - на 40% більше, ніж у минулому році і в два рази більше, ніж у 2018 р З вересня цього року наш уряд у 5 разів збільшив тариф на діагностику і хімієтерапевтичну профілактику онкозахворювань у дітей», - заявив прем'єр-міністр.

Заяву Дениса Шмигаля підтримав міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко. Правда, заперечувати перерозподіл коштів, призначених для хворих на рак, він не став.

«У цьому році повинна була бути реалізована програма реконструкції лабораторій Національного інституту раку. Гроші виділялися у 2018-2019 рр. і не було проведено жодної підготовчої роботи. Тільки у цьому році почалася підготовка і був створений проект проведення держекспертизи ... У сьогоднішній обстановці МОЗ потрібно більше часу для його реалізації. Тому уряд за підтримки МОЗ підтримав рішення міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів щодо розподілу коштів цієї програми. Це рішення ще потрібно узгодити з бюджетним комітетом, оскільки такий розподіл відбувається у три етапи...Гроші на реконструкцію лабораторії будуть передбачені у наступному році», - заявив міністр економіки.

Що це означає?

Ігор Петрашко визнав, що перерозподіл коштів, призначених для хворих на рак, є правдою. Отже, опубліковані повідомлення ЗМІ не є маніпуляцією.

Раніше APnews повідомляв, в Міністерстві охорони здоров'я заявили, що Україна займає друге місце в Європі за темпами поширення раку.

Новини партнерів

Доставка ліків і звільнення від абонплати: уряд підготував закон про посилену підтримку літніх людей
ДБР стверджує, що 9 фрезерувальних верстатів потрібні їм "для таємного розслідування"