Антимонопольний комітет усуне монополію "Ощадбанку" на обслуговування "Картки киянина"

Антимонопольний комітет усуне монополію "Ощадбанку" на обслуговування "Картки киянина"
Читать на русском

Причиною такого рішення стали скарги киян на розмір та порядок стягування комісії

Антимонопольний комітет України (АМКУ) доручив усунути монополію державного Ощадбанку (Київ) на обслуговування муніципальної "Картка киянина", передає Інтерфакс.

Згідно з повідомленням на сайті АМКУ, зокрема, він рекомендував КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" під час розгляду ініціативних пропозицій (договорів, угод тощо) суб'єктів господарювання, зокрема банків, на участь у проекті "Картка киянина" не допускати порушення встановлених термінів розгляду таких пропозицій, передбачених законодавством.

АМКУ також рекомендував Київській міській держадміністрації (КМДА) під час узгодження пропозицій, поданих КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" про залучення учасників, зокрема банків, для участі у проекті "Картка киянина", не допускати порушення термінів, визначених для узгодження таких пропозицій.

Про результати розгляду рекомендацій КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" та КМДА зобов'язані повідомити АМКУ в 30-денний термін із дня їх отримання, йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, кияни зверталися зі скаргами на те, що запущений у 2013 році проект "Картка киянина" обслуговує лише Ощадбанк. Зокрема, власників карток турбували розміри та порядок стягування комісійної винагороди. Тим часом у 2016-2018 роках у КМДА з пропозиціями про співпрацю в рамках зазначеного проекту зверталися Укргазбанк і ПриватБанк (обидва - Київ). Однак вони тривалий час не отримували відповіді від КМДА.

Із грудня 2018 року проект було оновлено, картку перейменовано в муніципальну "Картку киянина". Однак з 1 січня 2019 року ситуація не змінилася, Ощадбанк як і раніше одноосібно обслуговує ці картки.

"Тобто, діями органу влади створено умови обслуговування картки лише АТ "Ощадбанк" за відсутності у нього конкурентів, а пільговики Києва позбавлені можливості вибору банку. Водночас за наявності конкуренції між декількома банками жителі міста могли б вибрати банк із вигіднішими умовами обслуговування картки", - йдеться в повідомленні.

Новини партнерів

Президент нагородив орденом княгині Ольги ІІІ ступеня громадянок Польщі та Литви за висвітлення правди про Голодомор
Суд визнав екс-нардепа Розенблата винним у скоєнні адмінправопорушення