Кабмін спростив порядок нарахування субсидій на час карантину

Кабмін спростив порядок нарахування субсидій на час карантину
Читать на русском

Штрафні санкції за несвоєчасну сплату комунальних послуг відтермінують.

Кабінет міністрів України дозволив відтермінувати штрафні санкції за несвоєчасну сплату комунальних послуг та спростив процедуру надання житлових субсидій. Про це повідомляє APnews з посиланням на відповідну постанову, опубліковану на Урядовому порталі.

"На законодавчому рівні населенню було гарантовано безперебійне надання комунальних послуг та відтермінування штрафних санкції за їх невчасну оплату. Зараз Уряд здійснив ще один важливий крок у підтримці громадян в умовах карантину — спростив порядок надання житлової субсидії та запровадив додаткову компенсацію витрат на оплату комунальних послуг на час карантину”, - наголосив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Так, на період карантину забороняється припиняти надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії (переїзд родини або смерть одинокої особи).

Також повідомляється, що розрахунок житлових субсидій на період карантину відбуватиметься з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів користування такими комунальними послугами, як централізоване водопостачання та водовідведенням, постачання гарячої води, газу та електроенергії для побутових потреб (окрім опалення) (соціальні нормативи, у межах яких надається субсидія на оплату ЖКП, встановлені підпунктами постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409).

Впровадження діятимуть з 1 травня 2020 року до першого числа, наступного за місяцем закінчення карантину. Також житлову субсидію призначать громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні.

“Також усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019/2020 років, субсидія на наступний період має призначатись автоматично”, — резюмували у повідомленні.

Як повідомляв APnews раніше, в Україні через карантин дозволили подавати документи першокласників онлайн.

Новини партнерів

Кількість хворих на коронавірус в Україні перевищила тисячу
У Чернівецькій області на вихідні посилили карантинні заходи