Кабмін схвалив законопроєкт про перехідний період в ОРДЛО і Криму

Кабмін схвалив законопроєкт про перехідний період в ОРДЛО і Криму
Читать на русском

У документі пропонується законодавчо закріпити за РФ звання "країни-агресора".

Уряд України схвалив законопроєкт "Про основи державної політики перехідного періоду". У цьому документі вказані дії, які належить зробити для повернення територій так званих "ЛДНР" і окупованого Криму.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

У заяві міністерства окремо відзначають, що проєкт закону повністю відповідає принципам НАТО "в частині перехідної юстиції", а також співвідноситься до Копенгагенських стандартами. Тобто відповідає стандартам і критеріям ОБСЄ. При цьому в першу чергу проєкт "розроблений виключно спираючись на державні інтереси нашої країни".

Тепер цей документ потрапить на розгляд Верховної Ради. У тексті документа, наприклад, є пропозиція законодавчо закріпити визначення Росії як держави-агресора і держави-окупанта.

Документ має на увазі уніфікувати підходи щодо територій Донецької та Луганської областей, а також Криму, як до територій, які є тимчасово окупованими територіями. Також чиновники хочуть зробити профільну термінологію більш сучасною.

Серед таких нововведень очікується введення термінів "перехідна юстиція", "конвалідація", "тимчасова окупація", "окупаційні сили і окупаційні служби Російської Федерації" і не тільки. Сам же процес регулювання в документі пропонується розділити на конфліктний і постконфліктний періоди.

Це дозволить визначити алгоритм дій держави під час реінтеграції тимчасово окупованих (деокупувати) територій та їх мешканців. Також в Мінреінтеграціі відзначили, що серед цілей документа є визначення базових принципів і "червоних ліній" в питанні деокупацію і реінтеграції.

Раніше APnews повідомляв, що Володимир Зеленський закликав покинути Донбас людей, які вважають себе "російськими". Таку заяву президент зробив в рамках інтерв'ю на телеканалі "Дім".

Новини партнерів

В Італії двоє українців-контрабандистів перевезли через російську компанію понад 1500 тонни сигарет
Україна на Олімпіаді в Токіо перевершила результат Ріо-2016 з кількістю медалей