Кабмін схвалив Концепцію космічної програми до 2025 року: піде 15 млрд грн з держбюджету

Кабмін схвалив Концепцію космічної програми до 2025 року: піде 15 млрд грн з держбюджету
Читать на русском

Метою програми зазначається "забезпечення ефективного використання космічного потенціалу".

Уряд затвердив Концепцію науково-технічної космічної програми до 2025 року, на виконання якої необхідно виділити з держбюджету 15 мільярдів гривень.

Про це APnews повідомляє з посиланням на засідання Кабміну.

Повідомляється, що загальна сума, необхідна для виконання програми на 2021-2025 роки, становить 30 млрд грн, однак лише половина передбачена коштом держбюджету.

Метою програми зазначається "забезпечення ефективного використання космічного потенціалу", а також "забезпечення реалізації інтересів держави у сфері нацбезпеки та оборони".

Так, у Мінстратегпромі для цього планують розвивати внутрішній ринок космічних технологій, підтримувати науково-технічний та випробувальний потенціал підприємств космічної індустрії та стимулювати міжнародні та приватні інвестиції до галузі.

У відповідній програмі йдеться про розвиток космічної освіти та важливість організації досліджень, держпідтримку науково-технічних проектів, оновлення космічного законодавства та міжнародну співпрацю.

У відомстві прагнуть реалізовувати спільні проекти в рамках програми ЄС "Горизонт-Європа", а також співпраці з Європейським космічним агентством, NASA та іншими.

Завдяки реалізації програми у відомстві розраховують на забезпечення близько 2 тисяч нових робочих місць.

Як повідомляв APnews, Україна долучилася до програми NASA з освоєння Місяця і Марса.

Новини партнерів

Українцям затримують пільги та субсидії: коли очікувати виплат за січень
У Чернівцях хочуть зобов'язати маршрутників включати лише класичну музику