Кабмін саботує процес призначення нового директора ДБР - адвокат

Кабмін саботує процес призначення нового директора ДБР - адвокат
Читать на русском

Олег Шрам вказав, що тільки Кабмін не надав своїх членів до конкурсної комісії

Кабінет міністрів України своєю бездіяльністю в питанні призначення членів конкурсної комісії саботує процедуру вибору нового - тепер вже законного - директора Державного бюро розслідувань. Про це заявив адвокат, екс-радник голови ДБР Олег Шрам, передає APnews.

Варто відзначити, що Директора Бюро повинна вибрати конкурсна комісія, в яку по три представники делегують Президент, ВРУ та КМУ. Рада трьох своїх представника визначила ще 15.07, Президент - 15.09, КМУ - ні. Всього є шість членів.

"Відповідно до закону, Кабмін визначає свою квоту на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України. Ця норма діє з 28 грудня минулого року, але немає ні найменшої інформації про те, що такі міжнародні організації запропонували КМУ своїх кандидатів до складу комісії", - пояснив Шрам.

При цьому він вказує, чому Офіс Президента не запустив конкурсну процедуру через вже затверджений склад комісії.

"Якщо Офіс Президента не хоче запускати конкурсну процедуру без представників від КМУ, делегованих міжнародними організаціями, тоді чому ці організації не дають своїх представників і тим самим блокують конкурс? Якщо ж міжнародні" партнери "самоусунулися або не можуть визначити своїх представників, то чому Офіс Президента не запуститься конкурсну процедуру через уже затверджений склад комісії в кількості шести осіб, що передбачено Законом?", - додав адвокат.

Нагадаємо, в частині 4 статті 11 Закону "Про ДБР" встановлено, що Конкурсна комісія вважається повноважною у випадку затвердження в її складі не менше шести осіб. Отже, ще у вересні міг бути розпочато конкурс з обрання директора Бюро.

У ч. 7 ст. 11 Закону "Про ДБР" встановлено наступне: роботу та організаційно-технічне забезпечення конкурсної комісії та її членів забезпечує Офіс Президента України. Т. в.починаючи з 15 вересня в Офісу Президента існує прямий обов'язок забезпечити роботу конкурсної комісії, а сама конкурсна комісія зобов'язана була почати свою роботу та, за великим рахунком, конкурс на посаду директора ДБР повинен був бути вже на фінальній стадії.

Як раніше повідомляв APnews, в.о. директора ДБР Олександр Соколов по закінченню терміну знову призначив себе на посаду. Так, 15 травня "закінчилися" 60 днів повноважень, після чого Соколов знову призначив себе в.о. директора на 60 днів.

Новини партнерів

45 депутатів вимагають від КСУ скасувати "геноцид імені Шмигаля" – карантин вихідного дня
Нардепи не підтримали відстрочку касових апаратів для ФОП