Кабмін пропонує Раді запровадити нову формулу розмитнення євроблях

Кабмін пропонує Раді запровадити нову формулу розмитнення євроблях
Читать на русском

Детально про нові зміни

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді запровадити нову формулу розмитнення без урахування вартості автомобіля.

Про це представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив у своєму Telegram-каналі, передають Українські Новини.

За його даними, Кабінет Міністрів як суб'єкт права законодавчої ініціативи сьогодні зареєстрував у Верховній Раді наступні законопроекти:

  1. проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України» №7466, яким пропонується:

- змінити існуючу систему оподаткування легкових автомобілів шляхом запровадження нової формули розмитнення транспортного засобу, відповідно до якої не враховуватиметься вартість транспортного засобу. Формула розрахунку складатиметься з наступних показників: віку, типу та об'єму двигуна та ексклюзивності транспортного засобу;

- виключити із переліку платників збору на обов'язкове державне пенсійне страхування підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичних осіб, які набувають права власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні.

  1. проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України» №7467, яким пропонується:

- встановити, що 50% надходжень від акцизного податку з ввезених на митну територію України транспортних засобів спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України;

- передбачити, що решта 50% таких надходжень направляються до спеціального фонду Державного бюджету;

- скасувати норму про віднесення до доходів загального фонду Державного бюджету зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування, що сплачуються під час придбання права власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації.

  1. проект Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо оподаткування транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України» №7468, яким пропонується:

- встановити, що митне оформлення легкових автомобілів для їхнього вільного обігу на території України здійснюється митними органами на підставі електронної митної декларації, що подається декларантом через Єдиний державний веб-портал електронних послуг;

- передбачити, що підприємства, які здійснюють декларування легкових автомобілів, що були у використанні та з року випуску яких минуло більше трьох років, можуть за бажанням вибрати будь-яку іншу форму декларування, передбачену Митним кодексом;

- визначити, що сертифікація легкових автомобілів, ввезених на митну територію України для вільного обігу, є добровільною та може здійснюватися за бажанням особи, яка ввозить такий транспортний засіб;

- врегулювати, що замовлення послуг з державної реєстрації та перереєстрації легкових автомобілів здійснюється засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

Новини партнерів

СБУ заблокувала київську ІТ-компанію, яка працювала на окупантів (Відео)
В Україні вбили військового пропагандиста Росгвардії