Кабмін позбавить себе права змінювати керівництво "Нафтогаза" заради траншу МВФ

Кабмін позбавить себе права змінювати керівництво "Нафтогаза" заради траншу МВФ
Читать на русском

Відзначається, що найближчим часом мають прийняти статут НАК "Нафтогаз України" у новій редакції.

Кабінет міністрів розробив і збирається прийняти в новій редакції статут НАК "Нафтогаз України" - згідно з новим документом, уряд практично не буде мати прав на зміну рудоводства компанії без згоди наглядової ради. Про це APnews пише з посиланням на Українські Новини.

Відзначається, що прийняти документ повинні найближчим часом і він необхідний через останні умови меморандуму з МВФ.

За інформацією видання, відповідний проект постанови Кабміну вже готовий і пройшов узгодження в центральних органах виконавчої влади.

Новий статут НАК "Нафтогаз України" - про що йде мова в документі

Згідно з новим статутом, Кабмін збирається посилити в статуті НАК "Нафтогаз України" повноваження наглядової ради компанії, зокрема, щодо заміни керівництва НАК.

Після прийняття цього документу уряд практично не зможе провести ніяких кадрових змін в НАК без згоди наглядової ради.

У проекті документа, йдеться, що загальні збори акціонерів, яким є Кабінет Міністрів, можуть звільнити або призначити главу, його заступників та членів правління "Нафтогазу" тільки на підставі пропозиції наглядової ради.

Без узгодження з наглядовою радою буде не можна затверджувати ключові показники ефективності роботи самої наглядової ради компанії. При цьому зафіксовано чисельний склад цього органу - 7 осіб (зараз діє норма - не менше 5).

Крім того, в новому статуті дано визначення Групі компаній Нафтогаз, до якої зараз належать компанії, засновниками та акціонерами яких є НАК "Нафтогаз України". Зокрема, як уточнили в НАК, мова йде про "Укргазвидобування", "Укрнафту", "Чорноморнафтогаз", "Укртранснафта", "Газ України", "Газопостачальні компанії "Нафтогаз України" і "Закордоннафтогаз".

Також для виконання взятих обіцянок перед МВФ Україні повинна зняти або хоча б послабити обмеження по зарплатах членів наглядових рад держкомпаній. Це не входить в перелік структурних маяків МВФ, але є умовою для отримання макрофінансової допомоги від ЄС.

Згідно з меморандумом з МВФ, Кабмін для отримання чергового кредитного траншу до кінця вересня мав привести статут НАК у відповідність з корпоративними принципами Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Зокрема, потрібно було посилити роль наглядової ради при зміні керівництва компанії.

Варто зазначити, що можливість звільняти керівництво НАК без участі наглядової ради була введена в статут компанії в березні 2019 року. Тоді уряд Володимира Гройсмана на тлі скандалу з преміями керівництву НАК і очікуваного підвищення цін на газ, змінив статут і дало собі право звільнити Коболєва рішенням Кабміну - без участі наглядової ради. Однак, Гройсман так і не зважився на це - в березні 2019 роки контракт з ним був продовжений на рік.

У березні 2020 року контракт з Коболєва продовжили ще на 4 роки, а умова стосовно зміни статуту НАК було внесено в меморандум співпраці з МВФ.

Як повідомляв APnews раніше, проти керівництва "Нафтогазу" відкрили справу про держзраду.

Читайте також:

Новини партнерів

Спали в бліндажах та чули стрілянину: в "Слузі народу" розповіли про поїздку на Донбас
Відсутність туалетів і розмитнення "євроблях": нардеп "Слуги народу" розповів, на що скаржаться військові на Донбасі