Кабмін пояснив, як утилізувати використані маски та рукавички

Кабмін пояснив, як утилізувати використані маски та рукавички
Читать на русском

Мінекології рекомендує використовувати багаторазові захисні маски

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів розробило рекомендації щодо утилізації використаних масок та рукавичок. Їх озвучив Кабмін. Про це заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський під час брифінгу, повідомляє APnews.

Абрамовський зазначив, що маски та рукавички з медзакладів утилізуються за певною програмою та не становлять після утилізації загрози для громадян.

“Хочу чітко відрізнити відходи, які формуються в медичних закладах й вони потрапляють на утилізацію виключно у ліцензовані переробні підприємства, які чітко контролює Міністерство захисту довкілля”, — розповів Абрамовський.

Щодо масок та рукавичок, які використовуються у побутових умовах - їх рекомендують складати в пакет та щільно його зав’язати й витримати в домашніх умовах близько 72 години.

“До нас надходить дуже багато запитів щодо поводження з відходами масок та рукавичок в домогосподарствах. Ми вивчили європейський досвід, прийняли рішення не регулювати адміністративно це питання, а дати тільки рекомендації. Насправді, ми рекомендуємо відходи масок та рукавичок складати в пакет, щільно його зав’язувати та витримати в домашніх умовах близько 72 години”, — сказав Абрамовський.

Міністр наголосив, що це європейський досвід, себе зарекомендував, а будь-які адміністративно-регуляторні заходи не дали результатів.

Крім того, задля збереження навколишнього середовища Мінекології рекомендує використовувати за можливістю багаторазові захисні маски.

Як повідомляв APnews раніше, Степанов озвучив розмір штрафів для людей без масок.

Новини партнерів

Держстат вперше оприлюднив офіційні дані щодо кількості померлих від COVID-19
У Львові хірурги вперше провели операцію з трансплантації серця та нирок