Примусова обсервація та самоізоляція: Кабмін посилює карантинні заходи в Україні

Примусова обсервація та самоізоляція: Кабмін посилює карантинні заходи в Україні
Читать на русском

До 5 квітня в Україні повинні розробити та впровадити електронний сервіс, який буде контролювати дотримання режиму самоізоляції та обсервації.

Кабмін прийняв рішення підтримати ініціативу міністра охорони здоров'я Ємця та посилити карантинні заходи в Україні. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву Міністерства охорони здоров'я. Відповідне рішення прийняли на позачерговому засіданні уряду 29 березня.

Прийнята постанова передбачає наступні заходи:

  • люди, які мають контакт із хворим на коронавірус, або ті, які хворіють Covid-19 і не потребують госпіталізації, повинні в обов'язковому порядку дотримуватися режиму самоізоляції. Термін самоізоляції при цьому визначає лікар. Уточнюється, що на самоізоляції дозволяється відвідувати продуктові магазини та аптеки, а також місця торгівлі засобами гігієни та виробами медичного призначення, а також - лікарні. Але тільки з умовою використання засобів індивідуального захисту і дотриманням відстані не менше 1,5 метра;
  • люди, які відвідували країни/регіони, де був виявлений вірус, підлягають обов'язковій обсервация (ізоляції) протягом 14 днів з метою не допустити нові випадки хвороби на території України.

Так, Обласні та Київська міська державна адміністрація повинні забезпечити облаштування спеціальних установ, куди будуть відправляти на обсервацію людей, а також засоби транспортування і медичний нагляд за ними.

Мінціфри ж, згідно постанови, повинно до 5 квітня 2020 року розробити і впровадити електронний сервіс для проведення моніторингу дотримання режиму самоізоляції та обсерваціі.

APNews раніше писав, як українців змушують проходити примусову обсервацію.

Читайте також:
Українців будуть контролювати по геолокації та оповіщати про можливий контакт із хворим

Новини партнерів

Комітет Ради зірвав розгляд "антиколомойского" банківського законопроекту
В Україні зафіксовано майже півтисячі випадків коронавірусу