Кабмін пішов на тяжкий злочин, зобов'язавши НАЗК відкрити Реєстр декларацій - адвокат

Кабмін пішов на тяжкий злочин, зобов'язавши НАЗК відкрити Реєстр декларацій - адвокат
Ексклюзив
Читать на русском

Олег Шрам вказав, що норма, яка забезпечувала громадський доступ до декларацій, втратила свою силу після того, як її визнали неконституційною

Кабінет міністрів скоїв тяжкий злочин, зобов'язавши Національне агентство по запобіганню корупції відкрити реєстр електронних декларацій всупереч рішенню Конституційного суду України. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів колишній радник голови ДБР і адвокат Олег Шрам.

"Публічний доступ до декларацій було передбачено абзац 2 і 3 частини 1 статті 47 Закону України "Про запобігання корупції". Ці норми Закону рішенням Конституційного Суду від 27.10.20 визнані неконституційними та втратили свою силу. Відповідно до статті 19 Конституції органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України", - зазначив адвокат.

За його словами, відкриття доступу до Реєстру декларацій прямо суперечить вимогам Конституції, а також свідчить про навмисне невиконання рішення КСУ, що є тяжким злочином, передбаченим частиною 4 статті 382 Кримінального кодексу України.

Як раніше повідомляв APnews, український уряд зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників і забезпечити механізм їх спецперевірки.

Новини партнерів

Шмигаль розповів, коли реєстр декларацій чиновників знову буде відкритий
Голова НАЗК: КСУ знищив усю систему запобігання корупції і перетворив НАЗК на орган, що її покриває