Кабмін підтримав законопроект про третейські суди

Суд
Читать на русском

Проект закону удосконалює порядок утворення та діяльності третейських судів через.


Кабінет міністрів схвалив законопроект щодо третейських судів. Про це інформує прес-служба Міністерства юстиції.

"Кабінет Міністрів України підтримав розроблений Міністерством юстиції проект закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо вдосконалення порядку утворення та діяльності третейських судів з метою відновлення довіри до третейського розгляду)", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, законопроект розроблено на виконання цілі 12.2 "Сторона договору захищена від його невиконання" Програми діяльності уряду.

"Ми плануємо створити ефективну систему третейських судів, що має значно розвантажити судову систему, оскільки буде відновлено довіру суспільства до третейського розгляду. Важливо, що у законопроект включено запобіжники, які не дозволять третейським судам сприяти чи бути залученими до рейдерських дій", – пояснив міністр юстиції Денис Малюська.

Проект закону удосконалює порядок утворення та діяльності третейських судів через посилення вимог до організацій, при яких можуть діяти постійно діючі третейські суди, та розширює повноваження органів третейського самоврядування з метою ефективного здійснення третейського розгляду.

Зокрема, документ пропонує передбачити зміну порядку державної реєстрації третейських судів, посилення вимог щодо організацій, при яких можуть утворюватися постійно діючі третейські суди, розширення повноважень Третейської палати України, зміну підвідомчості справ, зокрема, можливість розгляду третейськими судами справ у спорах щодо нерухомого майна.

Також він додав, що відповідно до представленого законопроекту діяльність постійно діючих третейських судів, які не звернуться до органу державної реєстрації у встановлений строк, буде припинена у судовому порядку.

Коментарі

ВООЗ закликала лідерів готуватися до протидії коронавірусу з Китаю
Ймовірність того, що коронавірус уже в Україні, є середньою - МОЗ

Новини партнерів