Кабмін під виглядом інвестиційного стимулювання дозволив виселяти родини з дітьми з іпотечного житла

Кабмін під виглядом інвестиційного стимулювання дозволив виселяти родини з дітьми з іпотечного житла
Ексклюзив
Читать на русском

Денис Малюська вказав, що для реєстрації дитини в житлі, яке знаходиться в іпотеці, необхідна буде згода іпотекотримача

Кабмін розглянув та затвердив проект постанови, яка ускладнює реєстрацію громадян в іпотечному житлі. Про це повідомляє APnews з посиланням відповідну постанову уряду.

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, для реєстрації дитини в житлі, яке знаходиться в іпотеці, необхідна буде згода іпотекотримача, тобто фактичного власника квартири. За його словами, це спростить стягнення боргів за іпотечне житло.

Згідно з проектом постанови "Про внесення змін до Правил реєстрації місця проживання", якщо житло знаходиться в іпотеці або в довірчій власності, то реєстрація місця проживання буде відбуватися тільки за згодою фактичного власника або співвласника житла.

При цьому працівник органу реєстрації може перевірити в Державному реєстрі прав на нерухоме майно кому насправді належить житло, тому в заяві на реєстрацію місця проживання можна вказати, хто власник житла та спосіб забезпечення зобов'язань.

За словами юристів, якщо раніше не можна було у сім'ї з дитиною забрати іпотечне житло, в якому вони прописані, то тепер Кабмін дозволяє реєструвати дитину в іпотечному житлі тільки за згодою фактичного власника цього житла, тобто фірми-будівельника, банку або іншої юрособи, яке є іпотекотримачем. У свою чергу, це рішення Кабміну полегшить вилучення іпотечного житла в разі несплати боргів.

Варто відзначити, що уряд, погоджуючи цю постанову, вважає, що це допоможе стимулювати інвестиційну діяльність в Україні та створити сприятливі умови для розвитку іпотечного кредитування.

Як повідомляв APnews раніше, голова Міністерства економіки України Тимофій Милованов в рамках презентації урядової програми "Економічна стратегія: зростання через інвестиції" назвав IT-сектор, аграрний сектор, хімічне виробництво та фармацевтику найуспішнішими сферами української економіки.

Новини партнерів

Геннадію Москалю стало погано під час прямого ефіру
Мін’юст запропонував законопроектом заборонити продаж кішок і собак за борги