Мінсоцполітики озвучило терміни запуску електронного лікарняного

Мінсоцполітики озвучило терміни  запуску електронного лікарняного
Читать на русском

Процес видачі електронного лікарняного буде автоматизовано

У вівторок, 28 січня, під час прес-конференції заступник голови Міністерства соціальної політики Олег Коваль повідомив, що в Україні планують замінити звичайні лікарняні листи електронними з початку квітня.

"Мінсоцполітики спільно з Міністерством охорони здоров'я планує запускати з 1 квітня електронні лікарняні", - сказав він.

За його словами, процес видачі електронного лікарняного буде автоматизовано. Кожен лікар, який видає лікарняний, повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі.

Після цього інформація через реєстр у Пенсійному Фонді автоматично передаватиметься до Фонду соцстрахування, і там відразу знатимуть, що людина захворіла і їй призначена компенсація, оскільки він є платником єдиного соціального внеску.

"Планується, що лікарняний, який буде відкривати лікар, матиме фіксований термін. Зараз у країні працюють протоколи. Кожна хвороба, в середньому, має відповідну кількість днів для лікування. Наприклад, на певну хворобу людина хворіє 6 днів. Лікарняний відразу відкривається на 6 днів... Якщо людина поправила своє здоров'я, вона може не йти до лікаря, щоб закрити лікарняний, а просто виходить на роботу. Якщо ж людина потребує ще лікування, вона звертається знову до лікаря і в день закриття попереднього лікарняного відкривається новий", - пояснив Коваль.

Коментарі

Новини партнерів

Сайдік озвучив кількість жертв серед цивільних на Донбасі за минулий рік
В ОБСЄ наполягають на імплементації "формули Штайнмайєра" в законодавство України